• BIST 97.726
  • Altın 145,637
  • Dolar 3,5781
  • Euro 4,0001
  • Ankara 15 °C
  • İstanbul 20 °C
  • Bursa 16 °C
  • Antalya 20 °C
  • İzmir 18 °C

İstisnai Sağlık Hizmetlerinde İlave Ücret Uygulaması

İstisnai Sağlık Hizmetlerinde İlave Ücret Uygulaması
İstisnai sağlık hizmetleri kapsamında bulunan hizmetlerden ilaveücret alınacak mıdır?

İstisnai sağlık hizmetleri kapsamında bulunan hizmetlerden ilave ücret alınacak mıdır?

13.06.2013 tarihli ve 96773357/010/2630 sayılı duyurumuzda “İstisnai Sağlık Hizmetleri Listesi” nde bulunan işlemler için yürütülmekte olan çalışmalar sonuçlanıncaya kadar birlikler bünyesindeki sağlık tesislerimizce istisnai sağlık hizmetleri kapsamında bulunan hizmetler için; genel sağlık sigortalısı ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerden, bağış dahil hiçbir suretle ilave ücret alınmaması bildirilmiştir.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından, 24 Aralık 2014 tarihli ve 29215 sayılı Resmi Gazate’de yayımlanan Sağlık Uygulama Tebliğinin ( SUT) 1.9.5 maddesi “İstisnai Sağlık Hizmetleri Listesi” nde (EK-1/C) yapılan düzenlemeler nedeniyle İstisnai sağlık hizmetleri kapsamında bulunan hizmetlerden ilave ücret alınıp alınamayacağı hususunda sağlık hizmeti sunucularınca tereddütler yaşandığı Kurumumuza bildirilmektedir.

Kurum Başkanlığımızca düzenleme yapılıncaya kadar yukarıda bahsedilen 13.06.2013 tarihli ve 96773357/010/2630 sayılı yazımızda belirtildiği şekilde işlem yapılması gerekmektedir.

Yazının aslı için tıklayınız

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 12220 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Sağlık Aktüel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0216) 606 17 18 | Faks : (0216) 606 17 19 | Haber Yazılımı: CM Bilişim