• BIST 82.779
  • Altın 146,779
  • Dolar 3,7701
  • Euro 4,0274
  • Ankara -1 °C
  • İstanbul 6 °C
  • Bursa 6 °C
  • Antalya 6 °C
  • İzmir 2 °C

OHAL'de Mecburî Hizmete Başlanmazsa Ne Olacak? İşte Yanıt

OHAL'de Mecburî Hizmete Başlanmazsa Ne Olacak? İşte Yanıt
Devlet Hizmeti Yükümlülüğü ile ilgili OHAL sonrası bazı tereddütler doğmuş durumda.

OHAL sonrası kuraya giren hekim çalışmaya başlamazsa istifa etmiş sayılıyor. Bakanlıkta bazı birimler şu an için ‘istifa eden memuriyete dönemez ise, müstafi olan da dönemez’ mantığıyla bir uygulama yapıyor.

Sağlık Bakanlığına da bu konuda hekimler bir çok görüş soruyor.  Konuyla ilgili Medimagazin’e konuşan Bakanlık Merkezindeki yetkililer, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 96. maddesi gereği ‘hiç başlamayanlar memur olmadığı için, memuriyete dönmesinde engel yoktur’ görüşünü savunuyor.

Madde 96 – (Değişik: 29/11/1984 - KHK 243/16 md.) Olağanüstü hal, sıkıyönetim, seferberlik ve savaş hallerinde veya genel hayata müessir afetlere uğrayan yerlerdeki Devlet Memurları yerine atanacaklar gelip işe başlamadıkça görevlerini bırakamazlar.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1453 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Sağlık Aktüel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0216) 606 17 18 | Faks : (0216) 606 17 19 | Haber Yazılımı: CM Bilişim