• BIST 106.663
  • Altın 143,662
  • Dolar 3,5540
  • Euro 4,1354
  • Ankara 29 °C
  • İstanbul 33 °C
  • Bursa 35 °C
  • Antalya 34 °C
  • İzmir 37 °C

Sağlıktaki ek ödeme değişikliği kimi kapsıyor?

Sağlıktaki ek ödeme değişikliği kimi kapsıyor?
14 Eylül 2013 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan TKHK'da görevli personele ek ödeme yapılmasına dair yönetmelikteki değişiklik sadece Başbakanlıkta görevlendirilen sağlık personelini kapsamaktadır.

14 Eylül 2013 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan düzenleme ile Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunda görevli personele ek ödeme yapılmasına dair yönetmelik, değişiktirilmiştir.

Yapılan değişiklik ile yönetmeliğe şu fıkra eklenmiştir:

“ş) 10/10/1984 tarihli ve 3056 sayılı Başbakanlık Teşkilatı Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabulü Hakkında Kanunun 36 ncı maddesinin üçüncü fıkrası kapsamında görevlendirilen personele görevlendirme süresince kadrosunun bulunduğu sağlık tesisinden sağlık tesisi puan ortalaması esas alınarak ek ödeme yapılır. Bu şekilde yapılacak ek ödemelerde hizmet alanı-kadro unvan katsayısı uzman tabip ve uzman diş tabiplerinde % 50, tabip ve diş tabiplerinde % 70, diğer personelde ise % 40 oranında arttırılır.”

Bu değişiklik sadece Başbakanlıkta görevlendirilen sağlık personeliyle ilgilidir. Yönetmeliğin ek-4 sayılı tablosunda yapılan düzenleme 5. maddeye eklenmiştir. Ayrıca oranlar getirilmiştir.

Değişikliğin diğer sağlık personelini ilgilendiren bir yönü bulunmamaktadır.
 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 2731 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Sağlık Aktüel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0216) 606 17 18 | Faks : (0216) 606 17 19 | Haber Yazılımı: CM Bilişim