• BIST 107.206
  • Altın 142,629
  • Dolar 3,5525
  • Euro 4,1323
  • Ankara 34 °C
  • İstanbul 31 °C
  • Bursa 38 °C
  • Antalya 31 °C
  • İzmir 35 °C

Viagra mı dediniz, duyamadım?

Viagra mı dediniz, duyamadım?
İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre Viagra ve benzer ilaçların sağırlık gibi ciddi hastalıklara neden olabileceği ortaya çıktı.

İngiliz doktorlar, Viagra'nın duyma sorununa neden olduğunu saptayarak hastalarını uyarmaya başladı. Aralarında Charing Cross, Stoke Mandeville ve Royal Marsden gibi hastanelerin olduğu tıp merkezlerinden uzmanlar, üç kıta üzerinde yaptıkları incelemeler sonucu Viagra ve buna benzer ilaç kullanan insanların duyma sorunu yaşadığını tespit etti.

İngiliz Telegraph sitesinde yer alan habere göre Amerika'da, Doğu Asya'da ve Avustralya'da ilaç kullanan insanlar üzerinde yapılan araştırmalarda bu haplardan alan insanların bir süre sonra işitme kaybı yaşadığı ortaya çıktı.

Viagra'nın dışında Cialis, Levitra gibi ilaçların da tehlike yarattığı sonucuna varan uzmanlar, kullanıcıların içkulak bölümünde kimyasal reaksiyonlara rastladı.

Bu araştırma 'The Laryngoscope' tıp dergisinde yer aldı.

A Haber

Bu haber toplam 5009 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Sağlık Aktüel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0216) 606 17 18 | Faks : (0216) 606 17 19 | Haber Yazılımı: CM Bilişim