• BIST 110.413
  • Altın 174,198
  • Dolar 4,0861
  • Euro 4,9815
  • Ankara 18 °C
  • İstanbul 20 °C
  • Bursa 23 °C
  • Antalya 21 °C
  • İzmir 22 °C

2012 Yılı Temmuz dönemi 4/B sözleşmeli personel eş durumu kurası

2012 Yılı Temmuz dönemi 4/B sözleşmeli personel eş durumu kurası
Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2012 Yılı Temmuz dönemi 4/b sözleşmeli personel eş durumu kurası ilanı yayımlanmıştır.

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2012 Yılı Temmuz dönemi 4/b sözleşmeli personel eş durumu kurası ilanı yayımlanmıştır;

 

Bakanlığımız ve bağlı kuruluşlarında istihdam edilen 4/B sözleşmeli personel, eş durumu nedeniyle İl’ler arası yer değişikliği başvurularını; Sağlık Bakanlığı 4/B Sözleşmeli Personelinin Yeniden Hizmete Alınması ve Kurum İçi Yer Değişikliğine Dair Yönerge’nin değişik 7 nci maddesi hükümleri çerçevesinde internet ortamında, PBS üzerinden (www.yenipbs.saglik.gov.tr veya www2.yenipbs.saglik.gov.tr )  30 Temmuz 2012 – 08 Ağustos 2012 tarihleri arasında yapabilecektir.

Boş sözleşmeli personel pozisyonlarının kurum, il ve unvanlara göre dağılımını gösterir listeler  http://yonetim.sb.gov.tr internet adresinde ilan edilmiştir.

Eş durumu nedeniyle İl’ler arası yer değişikliği talebi uygun olanlar, kurumlarınca ilan edilmiş aynı unvanlı boş pozisyon sayısını aşmayacak şekilde, talep ettikleri İl’in boş pozisyonlarından birine noter tarafından kura ile yerleştirilecek olup uygulama hakkında aşağıdaki açıklamaların yapılması gerekli görülmüştür:

1- Pozisyonunun vizeli olduğu İl’de fiilen en az bir yıl çalışmış sözleşmeli personelden;

a) Kamu personeli olan eşinin, kurum içi görev yeri değişikliği mümkün olmayan veya mevzuatı uyarınca zorunlu yer değiştirmeye tabi tutulan bir görevde bulunduğunu veya,

b) Eşinin, Sağlık Bakanlığı veya bağlı kuruluşlarında stratejik, kadrolu, 4/B sözleşmeli veya 4924 sayılı Kanun’a tabi personel olarak çalıştığını,

 belgeleyenler, görev yaptığı pozisyon unvanıyla aynı niteliği taşıyan kurumlarınca ilan edilmiş boş pozisyon olması kaydıyla, eşinin görev yaptığı İl’e yer değişikliği talebinde bulunabilecektir.

2- Eşlerden birinin Sağlık Bakanlığı’nın diğerinin ise Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığı’nın veya Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı’nın taşra teşkilatında çalışıyor olması... gibi hallerde başvurular, anılan Yönerge’nin 7 nci maddesinin (2) nci fıkrası hükümleri çerçevesinde değerlendirilecektir.

3- Eşlerden her ikisin de Sağlık Bakanlığı’nın veya aynı bağlı kuruluşun taşra teşkilatında çalışıyor olması ve her ikisinin de 4/B sözleşmeli personel ya da birinin 4/B sözleşmeli personel diğerinin kadrolu personel olması halinde ise başvurular, anılan Yönerge’nin 7 nci maddesinin (3), (4) ve (5) inci fıkralarına göre değerlendirilecektir.

4- Sözleşmeli personelden;

a) Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatındaki hizmet birimlerinde görev yapanlar liste 1’de,

b) Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı taşra teşkilatındaki hizmet birimlerinde görev yapanlar liste 2’de,

c) Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığı taşra teşkilatındaki hizmet birimlerinde görev yapanlar liste 3’de,

İlan edilmiş boş sözleşmeli personel pozisyonlarına tercih yapabilecektir.

5- 4/B statüsünde çalışmakta iken, anılan Yönerge’nin ek 1 inci maddesi hükümleri kapsamında aile hekimliği uygulamasına geçenler de, yukarıda belirtilen şartlar dâhilinde eşinin görev yaptığı İl’e yer değişikliği talebinde bulunabilecektir. Bu personelden, eş durumu nedeniyle yer değişikliğine hak kazananlar, aile sağlığı elemanı hizmet sözleşmelerini feshederek, yeni yerlerinde 4/B sözleşmeli personel olarak göreve başlayabilecektir.

6- Hizmet süresinin hesabında; 14 Eylül 2012 tarihi itibariyle fiilen bir yıl çalışma esas alınacak, hizmet sözleşmesinin 8 inci maddesindeki izin süreleri ile hafta sonu ve resmi tatil günleri fiili çalışma sayılacaktır. Personelin aile sağlığı elemanı olarak aile hekimliği uygulamasında geçen hizmet süreleri de bir yıllık hizmet süresinin hesabında dikkate alınacaktır.

7- Sözleşmeli personel, anılan Yönerge’nin 12/a maddesi uyarınca; (Ek1) formda sayılan belgeleri, ilgili birim amirine de imzalattığı PBS başvuru formuna ekleyerek, 14 Ağustos 2012 Salı günü saat 18.00’den önce Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şube Müdürlüğü’nde olacak şekilde APS veya özel kargo ile gönderecekler ya da elden teslim edeceklerdir (Elden teslim edenler, evraklarını bizzat kendisi veya noter tarafından vekâlet verdiği kişi tarafından teslim edeceklerdir). Aksi takdirde evrak teslim alınmayacaktır. APS veya özel kargo şirketi ile gönderilen ya da elden teslim edilen belgelerin Sağlık Bakanlığına vaktinde ulaşmaması halinde sorumluluk Sağlık Bakanlığına ait değildir.

8- PBS üzerinden kesinleştirilmeyen, PBS üzerinden kesinleştirildiği halde süresi içinde Bakanlığımıza intikal etmeyen, başvuru sahibinin veya ilgili birim amirinin imzası bulunmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

9- Ücretleri genel bütçeden karşılanan 4/B sözleşmeli personel, kurumlarınca ilan edilmiş boş döner sermaye pozisyonlarına; ücretleri döner sermayeden karşılanan 4/B sözleşmeli personel de kurumlarınca ilan edilmiş boş genel bütçe pozisyonlarına tercih yapabilecektir.

10- Personelin eş durumu nedeniyle yer değişikliği talepleri, ilgili mevzuata göre incelenecek, talebi uygun olanların listesi, uygun olmayanların gerekçesiyle birlikte listesi, kura tarihi ve diğer hususlar 04 Eylül 2012 tarihinde personelin bağlı bulunduğu kurumun internet adresinden ilan edilecektir.

11- Personel, başvurusunun Bakanlığımıza ulaşıp ulaşmadığını PBS üzerinden takip edecektir.

 

İLANEN DUYURULUR

25/07/2012

EKLER

1- Boş pozisyonların listesi

2- (4) adet form

 

Ayrıntılı Bilgi İçin:

Sağlık Bakanlığı: 0312 585 1692
Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı: 0312 565 5754
Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığı: 0312 705 1071

 

Genel Yazı için tıklayınız

İstenilen Belgeler

Eş Durumu Belgesi (İl’ler arası görev yeri değişikliği mümkün olmayan bir görevde çalışan kamu personeli için)

Eş Durumu Belgesi (Mevzuatı uyarınca zorunlu yer değiştirmeye tabi tutulan bir görevde çalışan kamu personeli için)

Eş Durumu Belgesi (Eşi Sağlık Bakanlığı veya bağlı Kuruluşlarında çalışanlar için)

Boş Pozisyonlar;

Sağlık Bakanlığı

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 3125 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Sağlık Aktüel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0216) 606 17 18 | Faks : (0216) 606 17 19 | Haber Yazılımı: CM Bilişim