• BIST 111.874
  • Altın 174,458
  • Dolar 4,0260
  • Euro 4,9840
  • Ankara 23 °C
  • İstanbul 23 °C
  • Bursa 23 °C
  • Antalya 22 °C
  • İzmir 22 °C

2012/1 KPSS sonuçlarına ilişkin duyuru

2012/1 KPSS sonuçlarına ilişkin duyuru
Sosyal Güvenlik Kurumu İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı tarafından 2012/1 KPSS sonuçlarına ilişkin duyuru yayımlanmıştır.

Sosyal Güvenlik Kurumu İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı tarafından 2012/1 KPSS sonuçlarına ilişkin duyuru yayımlanmıştır;

 

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIGINDAN

2012/1 KPSS SONUÇLARINA İLİŞKİN DUYURU

 

A- GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR

 

Kurumumuz hizmetlerinin aksamadan yürütülebilmesi için merkez teşkilatımızda boş bulunan 5 adet mütercim ve 8 adet Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ile taşra teşkilatımızda 47 adet İcra Memuru, 245 adet Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni olmak üzere toplam 305 adet kadroya atama yapılabilmesi için bos kadroları gösterir kadro cetvelleri 19/04/2012 tarihli ve 7520259 sayılı yazımız ile Devlet Personel Başkanlığına gönderilmiş olup, ÖSYM tarafından 06/07/2012 tarihinde KPSS 2012/1 yerleştirme sonuçları ilan edilmiştir.

 

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri çerçevesinde, Kurumumuz taşra teşkilatına KPSS 2012-1 yerleştirme sonuçlarına göre yerleştirilmeleri uygun görülen adaylardan istenilen belgeler;

 

1- Mezuniyet belgesinin aslı veya noter tasdikli örneği. (aslı gösterilmek kaydıyla Kurumca da tasdik edilmiş sureti kabul edilir.) Yurtdışından mezun olanlar için Yüksek Öğretim Kurulundan alacağı Diploma Denklik Belgesi gereklidir

2- 2 adet vesikalık fotoğraf. (4,5 x 6 cm son altı ay içerisinde çekilmiş olacak)

3- Doğuştan veya sonradan herhangi bir nedenle bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yetenekleri bakımından özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranının yüzde kırk ve üzerinde özürlü olmadığına dair beyanı. (Örnek-1)

4- Askerlik durum beyanı. (Örnek-2) (Askerlik yapmış ise terhis belgesi). Müracaat tarihi itibariyle halen askerlik görevini yapanların asker dönüsü atamaları yapılacaktır. Ancak askerde olduklarını beyan etmeleri gerekmektedir.

5- Mal bildirim formu. (El yazısı ile eksiksiz olarak doldurulmuş, imzalı ve kapalı zarf içinde) (Örnek-3)

6- İcra Memuru kadrosuna atanacaklardan, görev yapabilmesine sağlık yönünden engel bir durum bulunmadığına ilişkin yazılı beyanı (Örnek-4)

7- Mütercim kadroları için ilgili Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) en az B düzeyi puan aldığına dair belge,

8- Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrosuna atanabilmek için Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı bilgisayar sertifikası veya bitirdiği okul itibarıyla verilen ders müfredatında bilgisayarla ilgili ders aldığına dair belge ya da kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen aynı mahiyetteki kursta başarılı olduğuna dair belge.

 

B- ATAMAYA ESAS BELGELERİN TESLİM YERİ

 

Adayların is talep formu ile atamaya esas belgeleri 20/07/2012 tarihi mesai sonuna kadar Ziyabey Cad. No:6 06520 Balgat/ANKARA adresinde bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı 5.Kat 524 veya 526 nolu odaya elden veya posta ile (postadaki gecikmeler kabul edilmeyecektir.) teslim etmeleri gerekmektedir.

 

Bu müracaatlarla ilgili olarak tüm duyurular www.sgk.gov.tr internet adresinden

yayımlanmak suretiyle ilan edilecek olup, ilgililere bu durum tebliğ edilmiş sayılacaktır.

 

C- YERLESTİRME İSLEMLERİNİN DEGERLENDİRİLMESİ

 

Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin yerleştirilmeleri geçersiz sayılarak atamaları yapılmaz, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilir. Bu kişiler hiçbir hak talep edemezler ve haklarında, Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulur.

 

İlanen duyurulur.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 2569 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Sağlık Aktüel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0216) 606 17 18 | Faks : (0216) 606 17 19 | Haber Yazılımı: CM Bilişim