• BIST 110.932
  • Altın 175,102
  • Dolar 4,0605
  • Euro 4,9845
  • Ankara 14 °C
  • İstanbul 15 °C
  • Bursa 17 °C
  • Antalya 22 °C
  • İzmir 20 °C

2013 Yılı Performans Programı ve Olur Yazısı

2013 Yılı Performans Programı ve Olur Yazısı
Sosyal Güvenlik Kurumu Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından 2013 Yılı Performans Programı ve Olur Yazısı yayımlandı.

Sosyal Güvenlik Kurumu Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından 2013 Yılı Performans Programı ve Olur Yazısı yayımlandı;

 

T.C.
SOSYAL GÜVENLİK KURUMUBAŞKANLIĞI
Strateji Geliştirme Başkanlığı 

 

Sayı: B.13.2.SGK.0.65.05.12/ 29/03/2013
Konu: SGK 2013 Yılı Performans Programı'nın Yayınlanması hk.

 

BAŞKANLIK MAKAMINA 

 

Kamu kaynaklarının etkili, ekonomik, verimli, mali saydamlık ve hesap verilebilirlik ilkeleri dahilinde kullanılmasını sağlayan temel yöntem ve araçlardan biri performans esaslı bütçeleme sistemidir. Performans esaslı bütçeleme sisteminin temel unsurlarını stratejik plan, performans programı ve faaliyet raporları oluşturmaktadır. Stratejik plan ve performans programları vasıtasıyla kamu idarelerinin temel politika hedefleri ile bunların kaynak ihtiyaçları arasında bağlantı kurulmakta; söz konusu belgelerde öngörülen hedeflere ilişkin gerçekleşmeler ise faaliyet raporları aracılığıyla kamuoyuna açıklanmaktadır.

 

5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununun 9 uncu maddesi ile kamu idarelerine yürütecekleri faaliyetler ile bunların kaynak ihtiyacını, performans hedef ve göstergelerini içeren performans programı hazırlama yükümlülüğü getirilmiştir. Performans programları, stratejik planlarla bütçeler arasında daha güçlü bir bağ kurulmasını sağlayan araçlardır. 

 

Söz konusu Kanun kapsamında Kurumumuz 2013 Yılı Performans Programı Başkanlığımızca Hazırlanmıştır. Programda, stratejik planda yer alan orta ve uzun vadeli amaç ve hedeflere ilişkin yıllık hedefler, söz konusu hedefleri gerçekleştirmek üzere belirlenen faaliyetler ile bunların kaynak ihtiyaçları sunulmaktadır. Stratejik Planımızda yer alan amaç ve hedeflerine ne derece ulaşıldığını ölçmek, izlemek ve değerlendirmek üzere oluşturulan performans göstergelerine de bu programlarda yer verilmektedir. 

 

Kurumumuz bütçesinin stratejik planda yer alan misyon, vizyon, stratejik amaç ve hedeflerle uyumlu ve performans esasına dayalı olarak hazırlamasına ilişkin bir adım olan SGK 2013 Yılı Performans Programı'nın yürürlüğe girmesini ve kamuya ilan edilmesi hususunu Olur’larınıza arz ederim. 

 

Ahmet AÇIKGÖZ

Strateji Geliştirme Başkanı

 

Uygun Görüş
.../.../2013
Mehmet Ali SAĞLAM
Kurum Başkan Yrd.

 

OLUR
.../.../2013
Yadigar GÖKALP İLHAN
Kurum Başkanı

 

 

Olur yazısının aslı için tıklayınız

2013 Performans Programı için tıklayınız

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 3304 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Sağlık Aktüel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0216) 606 17 18 | Faks : (0216) 606 17 19 | Haber Yazılımı: CM Bilişim