• BIST 1.112
  • Altın 474,345
  • Dolar 7,5495
  • Euro 8,9548
  • Ankara 17 °C
  • İstanbul 20 °C
  • Bursa 19 °C
  • Antalya 25 °C
  • İzmir 23 °C

2014 Yılı Unvan Değişikliği (Uzman Tabip, Uzman (T.U.T.G), Diş Tabibi ve Eczacı Kadrolarına Atanacaklar için) Kurası

2014 Yılı Unvan Değişikliği (Uzman Tabip, Uzman (T.U.T.G), Diş Tabibi ve Eczacı Kadrolarına Atanacaklar için) Kurası
Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2014 Yılı Unvan Değişikliği (Uzman Tabip, Uzman [T.U.T.G], Diş Tabibi ve Eczacı Kadrolarına Atanacaklar için) Kurası ilanı ve münhal kadrolar yayımlandı.

 

2014 Yılı Unvan Değişikliği (Uzman Tabip, Uzman (T.U.T.G.), Diş Tabibi ve Eczacı Kadrolarına Atanacaklar İçin) Kurası

İlan Metni

17.04.2014 tarih ve 28975 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sağlık Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinin 8 inci maddesi “Uzman tabip, uzman (T.U.T.G.), uzman diş tabibi, tabip, diş tabibi ve eczacı kadrolarına unvan değişikliği suretiyle yapılacak atamalar, ilgili mevzuatı gereğince sınavsız ve kura ile yapılır.” hükmüne göre Bakanlığımız ve bağlı kuruluşları (Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu) kadrolarında 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (A) bendine göre görev yapmakta iken uzman tabip (3359 Sayılı kanuna tabi Devlet Hizmeti Yükümlülüğü bulunmayanlar), uzman (TUTG), diş tabibi ve eczacı olarak mezun olan ve eğitimini aldıkları kadrolara atanmak isteyenlere ilan edilen münhal kadrolar için 25.12.2014 tarihinde Unvan Değişikliği Kurası yapılacaktır.

Genel Esaslar

1-Başvurular Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde (www.yhgm.saglik.gov.tr) yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden kura takviminde belirtilen süreler içinde yapılacaktır.

2-Unvan değişikliği ile atanmak isteyen ve kura son başvuru tarihi itibari ile (15.12.2014) mezun olmuş (uzman tabip, uzman (TUTG), diş tabibi ve eczacı) kişiler kuraya başvurabileceklerdir.

3-Kuraya aylıksız izinde olanlar da (izin dönüşü görevine başlamaları halinde atama işlemleri sonuçlandırılmak üzere) müracaat edebilecektir.

4-Başvuru sahibi eğitimini almış olduğu unvan ve branşı seçerek başvurusunu kaydedecek ve tercihlerini yapıp kontrol ettikten sonra başvurusunu kesinleştirecektir. Kesinleştirilmemiş veya Bakanlığımıza ulaştırılmamış başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

5-Eğitimini aldığı unvan/branş dışında farklı bir unvan ve branşta tercih yapanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

6-Başvuru yapacak olan adaylar Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden açılacak münhal yerleri göz önünde bulundurarak ilan edilen takvim çerçevesinde en fazla on (10) tercih yapabileceklerdir.

7-Kuraya girecek kişiler PBS üzerinden başvurularını kesinleştirdikten sonra tercih formunun çıktısını çalıştıkları kurum amirine veya notere onaylatacaklardır. Başvuru formu onaysız olanlar değerlendirilmeye alınmayacaktır.

8-Kuraya başvuranların başvuru formları ile birlikte tercih ettiği unvan/branş ile ilgili uzmanlık belgesi, diploma veya geçici mezuniyet belgesinin noter tasdikli suretini en geç 18.12.2014 Perşembe günü saat 18.00’a kadar T.C. Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi Mithatpaşa Cad. No:3 06434 Sıhhıye /ANKARA adresinde olacak şekilde kargo şirketi veya APS ile gönderecekler ya da elden teslim edeceklerdir. Elden teslim edenler, evraklarını kendisi veya noter tarafından vekâlet verdiği kişi aracılığı ile teslim edecektir. Aksi takdirde evrak teslim alınmayacaktır. Gönderilen belgelerin Sağlık Bakanlığına vaktinde ulaşmaması halinde sorumluluk başvuru sahibine aittir.

9-Yerleştirme işlemleri tercih önceliği dikkate alınarak kura ile bilgisayar ortamında ve noter huzurunda gerçekleştirilecektir.

10-Tercihlerine yerleşemeyen adaylardan genel kuraya katılma talebinde bulunanlar için boş kalan münhal yerlere genel kura ile yerleştirme işlemi yapılacaktır.

11-Kura yeri ve saati ile kura sonucu yerleşenlerin listesi Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün internet adresinde ilan edilecektir.

12-İlan metninde belirtilen şartlara uymayan adayların başvuruları kabul edilmeyecek; sehven başvuruları kabul edilip kura ile yerleştirilmeleri sonucu atanmaları halinde yapılan atamaları iptal edilecektir.

 

KURA TAKVİMİ

 

2014 YILI UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ KURASI

(Uzman Tabip, Uzman (TUTG), Diş Tabibi ve Eczacı Olarak Atanacaklar İçin)

KURA TAKVİMİ

 

 

SIRA

TARİH

AÇIKLAMA

1

 11 Aralık 2014 Perşembe

 15 Aralık 2014 Pazartesi Saat  18:00 a kadar

 P.B.S. Üzerinden başvurularının yapılması

2

 18 Aralık 2014 Perşembe

 Başvuru evraklarının son geliş tarihi Saat:18:00

3

 25 Aralık 2014 Perşembe

 KURA TARİHİ

 Yeri ve saati www.yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde ilan  edilecektir.

 

Münhal kadrolar için tıklayınız

Kura başvuru ve takip işlemleri için tıklayınız 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 8570 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Sağlık Aktüel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0216) 606 17 18 - (0224) 334 1 335 | Faks : (0216) 606 17 19 | Haber Yazılımı: CM Bilişim