• BIST 95.852
  • Altın 190,976
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • Ankara 20 °C
  • İstanbul 21 °C
  • Bursa 20 °C
  • Antalya 25 °C
  • İzmir 24 °C

Anesteziyoloji, Reanimasyon ve Ağrı Tedavisi Branşına Ait Tıbbi Malzeme Pozitif Liste İle İlgili Önemli Duyuru

Anesteziyoloji, Reanimasyon ve Ağrı Tedavisi Branşına Ait Tıbbi Malzeme Pozitif Liste İle İlgili Önemli Duyuru
Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü tarafından Anesteziyoloji, Reanimasyon ve Ağrı Tedavisi Branşına Ait Tıbbi Malzeme Pozitif Liste ile ilgili önemli duyuru yayımlandı.

Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü tarafından Anesteziyoloji, Reanimasyon ve Ağrı Tedavisi Branşına Ait Tıbbi Malzeme Pozitif Liste ile ilgili önemli duyuru yayımlandı;

 

T.C.
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
DUYURU  

02/08/2013 

 

ANESTEZİYOLOJİ, REANİMASYON VE AĞRI TEDAVİSİ BRANŞINA AİT
TIBBİ MALZEME POZİTİF LİSTE İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURUU 

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü Tıbbi Malzeme Daire Başkanlığınca oluşturulan, Anesteziyoloji, Reanimasyon Ve Ağrı Tedavisi Branşında kullanılan tıbbi malzeme pozitif listesine firmalarca yapılan ürün barkodu eşleşmeleri ektedir (EK-1).

Bilindiği üzere her bir SUT kodu ayrı ayrı fiyat çalışması ve geri ödemeye esas kurallar için temel oluşturduğundan, SUT kodlarına yapılan yanlış barkod eşleşmeleri uygulamalarda sorunlara ve mağduriyetlerin yaşanmasına neden olmaktadır. Söz konusu sorunların engellenmesi için firmalar tarafından, ekte yer alan listeye kendi yaptıkları ve diğer firmalarca yapılan eşleşmelerin kontrol edilmesi ve tespit edilen hususların tarafımıza iletilmesi gerekmektedir.

Düzeltme talebinde bulunan firmalar düzeltme dilekçeleri ve excel formatında hazırlayacakları barkod listesini EK-2’de yer alan taahhütname ile birlikte veya ekteki listede herhangi bir düzeltme talebinde bulunmayacak olan firmaların da yaptığı eşleşmelerin doğruluğuna ilişkin EK-2’de yer alan taahhütnameyi tarafımıza duyuru tarihinden itibaren 10 iş günü içerisinde iletmesi gerekmektedir. Ayrıca taahhütname ekinde yetkili kişinin imza sirküsü veya Ticaret Sicili Gazetesi örneğinin de yer alması gerekmektedir. Taahhütnamesi olmayan, yanlış yapılan veya eksik bilgi girilen
eşleşmeler ödemeye esas teşkil edecek “pozitif liste” kapsamından çıkarılacaktır.

Daha sonraki eşleşme başvuruları yürürlüğe giren “Tıbbi Malzeme Ödeme Komisyonun Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönerge” kapsamında Komisyon tarafından değerlendirilerek kabul edilecek olup, bundan sonra kodsuz giriş ve sonradan eşleştirme alınmayacaktır.

Bilgilerinizi rica ederiz. 

EK-1 : Anesteziyoloji, Reanimasyon ve Ağrı Tedavisi Branşına Ait Tıbbi Malzeme Pozitif Listesi

EK-2 : Taahhütname

 

TAAHHÜTNAME

 

Sosyal Güvenlik Kurumunca yayımlanan ………………………………………. branşına ait pozitif listede yer alan ve tarafımızca beyan edilmiş tıbbi malzeme/malzemelerin Türkiye’de piyasaya arzı için yetkili olduğumu/olduğumuzu, bu tıbbi malzemelerin kayıt ve piyasaya arzına ilişkin olarak mevcut yasal düzenlemeler kapsamında basılı kopya olarak ve/veya elektronik ortamda yapılan tüm veri bildirimlerimin/bildirimlerimizin, verilen bilgi ve belgelerin doğru olduğunu, yapılacak inceleme sonucunda aksine tespit yapılması durumunda, oluşacak zarar ile ilgili tüm mali ve hukuki sorumluluğun firmamıza ait olduğunu kabul ettiğimi/ettiğimizi beyan ve taahhüt ederim/ederiz.

 

 

 

……/……/ 20……

 

(imza)

Firma Yetkilisinin Adı-Soyadı 


Duyurunun aslı için tıklayınız

Duyurunun eki için tıklayınız

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 4076 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Sağlık Aktüel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0216) 606 17 18 | Faks : (0216) 606 17 19 | Haber Yazılımı: CM Bilişim