• BIST 110.059
  • Altın 174,736
  • Dolar 4,0867
  • Euro 5,0024
  • Ankara 9 °C
  • İstanbul 16 °C
  • Bursa 14 °C
  • Antalya 17 °C
  • İzmir 15 °C

Sağlık Bakanı'ndan sağduyu çağrısı!

Sağlık Bakanı'ndan sağduyu çağrısı!
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Bu olayları bir musibet gibi görüyorum. Herkes kendi penceresinden nasihatini alması lazım. Herkesten sağduyuyu ön planda tutmasını istiyoruz" diye konuştu.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Bu olayları bir musibet gibi görüyorum. Herkes kendi penceresinden nasihatini alması lazım. Herkesten sağduyuyu ön planda tutmasını istiyoruz" diye konuştu.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türkçe Olimpiyatları etkinliklerine katılmak üzere Tekirdağ'a geldi. İlk olarak Tekirdağ Valiliği'ni ziyaret eden Bakan Müezzinoğlu'nu ve eşi Faize Müezzinoğlu'nu burada Vali Ali Yerlikaya ve eşi Hatice Nur Yerlikaya karşıladı. Valilikte Gezi Parkı olaylarını değerlendiren Bakan Müezzinoğlu, "Yaşananlar içimizi biraz acıtıyor ama bir söz vardır, bir musibet, bin nasihatten evladır.

Şimdi bu olaylar ülkemizi, milletimizi, iç huzurumuzu tatsız ediyor. Hemen hemen 75 milyonun yüzde 99'unu rahatsız eden olayları yaşıyoruz. Bu olayları bir musibet gibi görüyorum. Herkes kendi penceresinden nasihatini alması lazım. Biz bu ülkenin hep birlikte millet olma şartlarını taşıyan unsurlarız. Olaylara fiili olarak destek veren de, 'bu olaylar niye oluyor' diyen de herkes şapkasını önüne almalıdır. Milletimizin yaşadığı bu musibetten herkes kendi payına olan dersi çıkarmalıdır" ifadelerini kullandı.

Toplumun bütün kesimlerine sağduyu çağrısında bulunan Bakan Müezzinoğlu, "Ülke olarak milletçe bir sağduyuya ihtiyaç var. Bedelini milletin ödediği hiçbir hadisenin büyümesinin yanında ve tarafından olmamalıyız. Bunun bedelini Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti ödüyor. Kendi imajımız sarsılıyor. İç huzurumuz bozuluyor. Birbirimizi anlamakta zorlanıyoruz. Hepimizin bir karşı tarafa geçerek birbirimize empati yapmamız lazım ki, bu aksilikleri beraberlikle çözmemiz gerekir" dedi.

"AMBULANSLAR OLAYLARDA BİN YARALI TAŞIDI"

Ambulansların Türkiye genelindeki olaylarda bin yaralıyı taşıdığını ifade eden Müezzinoğlu, "Sokağa inen ve sokağa destek verenler de yeniden bir değerlendirme yapmalı. Biz birbirimize tepki göstererek, birbirimize dirsek göstererek hatta yakarak yıkarak bir yerlere varamayız. Herkesten sağduyuyu ön planda tutmasını istiyoruz. Biz bu olaylarda bin yaralı vatandaşımızı ambulanslarla taşımışız. İki tane vatandaşımızı kaybettik. Bu insanlarımız 10 gün önce sapasağlamdı. Hatay'da 22 yaşında bir evladımız, Adana'da 27 yaşında gencecik bir polisimizi kaybettik. Bu kayıpların telafisi yok" diye konuştu.

Yarından itibaren sağduyunun hakim olacağını aktaran Müezzinoğlu, "Sağduyu itiraz etme, fikirlerini söyleme, protesto etme demokrasilerin gereğidir. Ama yakma yıkma, tahrip etme konusunda sağduyulu olunması gerekiyor. Ben inanıyorum ki akşama, sabaha toplumsal sağduyu ile birlikte yönetimsel sağduyunun da hakim olacağı bir süreci yarından itibaren başlatabiliriz. Bunu bir musibet görüp, bu milleti yeni musibetlerle karşı karşıya getireceğimiz sürece destek olmamalıyız" dedi.

Valiliğin ardından CHP'li Belediye Başkanı Adem Dalgıç'ı makamında ziyaret eden Bakan Müezzinoğlu, daha sonra Hükümet Caddesi üzerinde vatandaşları selamladı. Burada kolu sarılı bir çocukla sohbet eden Bakan Müezzinoğlu, çocuğun alçılı kolu üzerine imzasını attı. Bakan Müezzinoğlu, AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaretinin ardından Türkçe Olimpiyatları etkinliğine katıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1257 defa okunmuştur
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Sağlık Aktüel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0216) 606 17 18 | Faks : (0216) 606 17 19 | Haber Yazılımı: CM Bilişim