• BIST 117.216
  • Altın 165,687
  • Dolar 3,9176
  • Euro 4,8144
  • Ankara 11 °C
  • İstanbul 18 °C
  • Bursa 25 °C
  • Antalya 16 °C
  • İzmir 17 °C

İstanbul İli Aile Hekimliği Uygulamasında Ek Yerleştirme

İstanbul İli Aile Hekimliği Uygulamasında Ek Yerleştirme
İstanbul İli Aile Hekimliği Uygulamasında Ek Yerleştirme (İl Dışından Kamu Personeli Tabip ve Aile Hekimliği Uzmanları) Başvuru İşlemleri

İstanbul İli Aile Hekimliği Uygulamasında Ek Yerleştirme (İl Dışından Kamu Personeli Tabip ve Aile Hekimliği Uzmanları) Başvuru İşlemleri

Aile Hekimliği Kanunun 3.maddesi ile, Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği Ek-1 Aile Hekimliği Uygulamasında Atama ve Nakillerle İlgili Usul ve Esaslarının 2.maddesinin 2. fıkrasının c bendi hükümlerine göre İstanbul ilinde boş kalan aile hekimliği pozisyonlarına il dışından yerleştirme yapılacaktır. İstanbul Aile Hekimliği Uygulaması geçiş kapsamında yapılan ilk yerleştirme işlemlerinde kadrosu ve poziyonu ilimizde bulunan Sağlık Bakanlığına bağlı Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan ve diğer Kamu Kurumlarında görev yapan hekimlerin 3. defa yerleştirmesi sonrasında, boş kalan pozisyonlar 11/10/2010 tarihinde ilan edilecektir. Söz konusu yerleştirme işlemleri için başvurular 07/10/2010 tarihinde başlayıp;13/10/2010 günü saat 17.00'de sona eren başvurular 15.10.2010 günü saat 17.00'e kadar uzatılmıştır.

Başvuru evraklarını 15/10/2010 günü saat 17.00'de İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü gelen evrak biriminde olacak şekilde elden, posta ya da kargo ile göndermeleri gerekmektedir.Gönderilen belgelerin vaktinde ulaşmaması veya eksik olması halinde sorumluluk İstanbul İl Sağlık Müdürlüğüne ait değildir.

GENEL ESASLAR

1-Bu kuraya;

a)İstanbul ili dışında; Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 657 sayılı Kanuna tabi Devlet Memuru olarak çalışan tabip ve aile hekimi uzman tabipleri başvurabileceklerdir.

2-Bu kuraya;

a) Kamu Kurum ve Kuruluşlarında herhangi bir statüde sözleşmeli olarak görev yapanlar

b) 657 sayılı Kanuna tabi Devlet Memuru olarak çalışan Aile Hekimi Uzmanı dışında diğer uzman tabipler,

c) Devlet hizmet yükümlüsü olarak çalışan tabip ve uzman tabipler başvuramayacaklardır.

d) Aile Hekimliği Pilot Uygulaması Kapsamında Sağlık Bakanlığınca Çalıştırılan Personele Yapılacak Ödemeler ve Sözleşme Şartları Hakkında Yönetmeliğin 15. maddesinde belirtilen hükümlere uygun olarak istifa etmeyen(sözleşmesini sonlandırmayan) aile hekimi olarak görev yapan tabip, Aile Hekimi Uzmanı ve diğer uzman tabipler

Bu durumda olup; başvuranların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Başvuruları sehven kabul edilip yerleştirme işlemine alınmış olsalar bile yerleştirmeleri iptal edilecektir.

*Aile Hekimi olarak görev almak isteyen tabiplerin göreve başladıkları tarihte 1. Aşama Uyum Eğitimi Sertifikası almış olma zorunluluğu vardır. Aile hekimliğine başvurmak isteyen ve sertifikası olmayan hekimlerin Aile Hekimliği Uygulamasına geçiş tarihine kadar( 1 Kasım 2010 ) 1. Aşama Uyum Eğitimini başarıyla tamamlamış ve sertifikalarını almış olmaları gerekmektedir.

Boş Aile Sağlığı Birimlerinin Listesi için tıklayınız.

Sağlık Bakanlığı çalışanları için istenen belgeler için tıklayınız.

Diğer Kamu Kurumunda Çalışanlar için istenen belgeler için tıklayınız

 

Bu haber toplam 7938 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Sağlık Aktüel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0216) 606 17 18 | Faks : (0216) 606 17 19 | Haber Yazılımı: CM Bilişim