• BIST 117.216
  • Altın 165,687
  • Dolar 3,9176
  • Euro 4,8144
  • Ankara 14 °C
  • İstanbul 16 °C
  • Bursa 22 °C
  • Antalya 16 °C
  • İzmir 18 °C

Sağlık Bakanlığı 2010 3. Dönem Uzman Tabip, Tabip, Diş Tabibi ve Eczacı Ataması Kura İlanı

Sağlık Bakanlığı 2010 3. Dönem Uzman Tabip, Tabip, Diş Tabibi ve Eczacı Ataması Kura İlanı
Sağlık Bakanlığı 2010 yılı 3. dönem ilk defa ve yeniden (emekli olan tabip ve uzman tabipler dahil) açıktan atama kurası ilan metni

Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun Ek-1'inci maddesi (4924 sayılı Kanunla eklenen) ile 15.02.2004 tarihli ye 25374 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlülüğe giren "Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Esas ve Usullerine ilişkin Yönetmelik" hükümlerine göre Sağlık Bakanlığı ve diğer Kamu Kurum ve Kuruluşlarının ihtiyaçları için, Uzman Tabip, Tabip, Diş Tabibi ve Eczacı kadrolarına 08/10/2010 tarihinde kura ile atama yapılacaktır.

A- GENEL ESASLAR

1-Bu kuraya;

a)Açıktan (ilk defa veya yeniden) atanmak isteyen ve 5371 sayılı Kanun gereği Devlet hizmeti yükümlülüğü bulunmayan Uzman Tabip, Tabip, Diş Tabibi ve Eczacılar,

b)Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 657 sayılı Kanuna tabi Devlet Memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapanlar,

c)5335 sayılı Kanun'un 30'uncu maddesi 30.01.2010 tarihli ve 27478 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 5947 sayılı Kanun'un 18'inci maddesi ile değiştirildiğinden emekli olan tabip ve uzman tabipler, basvurabileceklerdir.

2-Bu kuraya;

a) 657 sayılı Kanuna tabi Devlet memuru olarak Sağlık Bakanlığı veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapanlar, başvurmayacaklardır.

Bu durumda olup; başvuranların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Başvuruları sehven kabul edilip kuraya alınmış olsalar bile kuraları ve atamaları iptal edilecektir.

3)Kuraya başvuranlardan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında herhangi bir statüde sözleşmeli olarak görev yapanların en geç kuranın çekildiği günü takip eden ilk iş günü kurumlarından ilişiklerinin kesilmesi gerekmektedir.

4-Adayların kuraya müracaat edebilmeleri için, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4Ş' inci maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.

5-Devlet memurluğundan çekilen ve çekilmiş sayılanların yeniden atanmalarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 97'nci maddesi dikkate alınır. Bu durumda olanlardan, PBS' den son başvuru tarihi (01/10/2010) itibari ile engel hallerinin bitimine 1 ay kalmış olanların başvuruları kabul edilecektir.

6-Sağlık Bakanlığı kadrolarına yerleşen adayların atamalarında, başvuru formundaki adres bilgileri tebligata esas adres olacağından eksiksiz bildirilmesi gerekmektedir.

7-Devlet memuru olarak atanabilmek için aranan şartlar ile ilan metninde belirtilen şartlara uymayan adayların başvuruları iptal edilecek olup: sehven kura ile yerleştirilmeleri veya atanmaları halinde atamaları iptal edilecektir.

8-Kurada yerleşenlerin kura tarihinden itibaren 1 (Bir) yıl süreyle açıktan atama kuralarına başvuruları kabul edilmeyecektir.

9-Sağlık Bakanlığı kadroları dışında bir kadroya yerleşenler atamaya esas belgelerini atandıkları kuruma teslim edeceklerdir.

B) KURA TAKVİMİ

1-Kura başvuruları; Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacak olup, 22/09/2010 Çarşamba günü başlayıp, 01/10/2010 Cuma günü saat 18.00'de sona erecektir.

2- Kuraya başvuran adaylar PBS'den başvuru yaptıktan sonra, başvuru formunu imzalayıp notere onaylatarak, (imzasız olan veya notere onaylatılmayan formlar kabul edilmeyecektir.) en geç 05/10/2010 Salı günü saat 18.00'de Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şube Müdürlüğünde olacak şekilde APS veya kargo ile göndermeleri gerekmektedir. Gönderilen başvuru formlarının vaktinde ulaşmaması halinde sorumluluk Sağlık Bakanlığına ait değildir.

3- İlan edilen yerlere yerleştirme işlemleri; 08/10/2010 Cuma günü noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacaktır. Kura yeri ve saati http://personel.saglik.gov.tr internet adresinde daha sonra ilan edilecek olup kura sonuçları ise kuranın çekildiği gün aynı internet adresinden ilan edilecektir.

C) İSTENEN BELGELER

Kura sonrasında Sağlık Bakanlığı kadrolarına yerleşen adayların dilekceleriyle birlikte:

a)Adli sicil kayıt belgesini (Resmi kurum için alınması gerekmektedir),

b)Askerlikle ilişiklerinin olmadığına dair belgeyi (Bakaya durum belgesi gönderenlerin atamaları yapılmayacaktır),

c)Sağlık Raporu (görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığını belirten),

d)6 adet fotoğrafı (son altı ay içerisinde çekilmiş),

e)Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Kanuna tabi Devlet Memuru olarak çalışanlar dışında diğer statülerde görev yapmakta iken Bakanlığımız kadrolarına yerleşenlerin kuraya başvurdukları tarih itibariyle kurumlarından ilişiklerinin kesildiğine dair belgeyi,

f) Sağlık Bakanlığı dışındaki diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapmakta iken görevlerinden ayrılmış olanların, en son çalıştıkları kurumlarından alacakları onaylı hizmet cetvelini, g)Mal bildirim formunu,

En geç 22/10/2010 Cuma günü saat 18.00'de Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şube Müdürlüğünde olacak şekilde elden, posta ya da kargo ile göndermeleri gerekmektedir. Gönderilen belgelerin vaktinde ulaşmaması veya eksik olması halinde sorumluluk Sağlık Bakanlığına ait değildir.

Bu haber toplam 3314 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Sağlık Aktüel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0216) 606 17 18 | Faks : (0216) 606 17 19 | Haber Yazılımı: CM Bilişim