• BIST 10717.62
  • Altın 2472.866
  • Dolar 32.9409
  • Euro 35.3351
  • Ankara 36 °C
  • İstanbul 29 °C
  • Bursa 32 °C
  • Antalya 33 °C
  • İzmir 38 °C

2014/3 İller arası Aile Hekimliği Yerleştirme İşlemi

2014/3 İller arası Aile Hekimliği Yerleştirme İşlemi
Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından 2014/3 İller arası Aile Hekimliği Yerleştirme İşlemi Esasları ve 2014/3 İller Arası Sözleşmeli Aile Hekimi Yerleştirme Takvimi yayımlandı.

 

TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU BAŞKANLIĞI
AİLE HEKİMLİĞİ UYGULAMASI KAPSAMINDA
2014/3 İLLER ARASI SÖZLEŞMELİ AİLE HEKİMİ YERLEŞTİRME İŞLEMİ  ESASLARI 

24/11/2004 tarihli ve 5258 sayılı Aile Hekimliği Kanununun 8. maddesine dayanılarak hazırlanan Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliğine göre sözleşmeli aile hekimi olarak görev yapanlardan, mezkur Yönetmeliğin 15 inci maddesine göre belirlenen münhal yerler için aşağıda belirtilen şartlar ve belirlenen takvim çerçevesinde noter huzurunda bilgisayar ortamında hizmet puanı ve tercih sırası ile yerleştirme işlemi yapılacaktır. 

GENEL ESASLAR 

1- Sözleşmeli aile hekimi yerleştirme işlemleri, Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliğine göre yapılacaktır. 

2- İllerdeki boş aile hekimliği pozisyonlarına üst üste iki yerleştirme işleminde de doldurulamayan pozisyonlar münhal birim olarak ilan edilecektir. 

3- Münhal olarak açılan birimin bulunduğu aile sağlığı merkezinde uzman aile hekimliği kontenjanı yok ise bu pozisyona aile hekimliği uzmanları başvuramayacaktır. Aile hekimliği uzmanı kontenjanı var ise hem aile hekimliği uzmanı hem de diğer aile hekimi tabipler başvurabilecektir. 

4- Münhal birime yerleştirme işlemi için Başkanlığımıza bildirilen boş pozisyonlara, iller arası yerleştirme işlemi tamamlanıncaya kadar (noter sonuçları ilan edildiği tarih), il içinde yerleştirme işlemi yapılmayacaktır. 

A- BAŞVURU ŞARTLARI 

1- İller arası aile hekimliği yerleştirme işlemine sadece sözleşmeli olarak görev yapan aile hekimleri başvurabilecektir. 

2- Görev yaptığı son pozisyonda fiilen 1(bir) yıl süreyle çalışmayan aile hekimleri aile hekimliği yerleştirme işlemine başvuramayacaktır. Son başvuru tarihi itibariyle bu şartı taşımayan sözleşmeli aile hekimlerinin başvuruları kabul edilmeyecektir. 

3- 3359 sayılı Kanun kapsamında DHY (Devlet Hizmet Yükümlüsü) ve 4924 sayılı Kanun kapsamında görev yapan aile hekimlerinin başvuruları kabul edilmeyecektir. (DHY bitiş tarihi son başvuru tarihi itibariyle sonlandırılmış olmalıdır.) 

4- İller arası aile hekimliği yerleştirme işlemine katılan, fakat yerleştirildiği farklı ildeki birimde görevine başlamayan aile hekiminin çalıştığı ildeki sözleşmesi fesih edilir ve 1(bir) yıl süreyle iller arası aile hekimliği yerleştirmesine başvuramaz. 

5- Özelden(kamu dışı) yerleşerek aile hekimliği pozisyonlarında çalışan personel, tercih ettiği ilde özel için aile hekimi kontenjanı var ise başvurabilecektir. 

B- BAŞVURULARIN YAPILMASI 

1- Başvuru yapacak olan adaylar Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden açılan münhal yerlerden ilan edilen takvim çerçevesinde en fazla 5 (beş) tercih, 5 (beş) münhal yerin bulunmaması durumunda ise en fazla ilan edilen yer sayısı kadar tercih yapabileceklerdir. 

2- Tercihini yapacak olan adaylar tercihlerinin dışında genel yerleştirmeye katılmak isteyip istemediklerini PBS üzerinden seçmeleri gerekmektedir. 

3- İller arası yerleştirmeye açılan birimin bulunduğu aile sağlığı merkezlerinde aile hekimliği uzmanı için kontenjan olup olmadığı ilanda belirtilecektir. 

C- EVRAKLARIN TESLİMİ 

1- Adaylar PBS üzerinden başvurularını kesinleştirdikten sonra tercih formunun çıktısını imzalayarak; tercih formunun çıktısını notere veya çalıştıkları kuruma onaylatacaklardır. 

2- Başvurusunu yapan adaylar evraklarını ilan edilen takvim çerçevesinde; Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı Genel Evrak Şubesi Sağlık Mh. Adnan SaygunCd. No:55 06100 Sıhhiye / ANKARA adresinde olacak şekilde kargo şirketi veya APS ile gönderecekler ya da elden teslim edeceklerdir. (Elden teslim edenler, evraklarını bizzat kendisi veya noter tarafından vekâlet verdiği kişi aracılığı ile teslim edebilirler. Aksi takdirde evrak teslim alınmayacaktır.) Kargo şirketi veya APS ile gönderilen ya da elden teslim edilen belgelerin Başkanlığımıza vaktinde ulaşmaması halinde sorumluluk Kuruma ait değildir. 

3- İnceleme neticesinde uygun görülmeyen müracaatlar, ret gerekçeleri ile birlikte tebligat yerine geçmek üzere internet üzerinden ilan edilecektir. 

4- Başvuru evrakı imzasız ve onaysız olanlar ile başvuru evrakı 04/12/2014 tarihi saat 18:00’den sonra gelenlerin evrakları değerlendirmeye alınmayacaktır.  

D- YERLEŞTİRME İŞLEMİ VE TEBLİGAT
1- Evrakların teslimi sırasında onaylı tercih formu ile PBS kayıtlarındaki tercihler arasında farklılık bulunduğu takdirde adayın başvurusu kabul edilmez. Tercih bildirmeyen, hatalı form gönderen, tercih formu kuruma ulaşmayan ve tercihleri geçersiz sayılanlar yerleştirmeye alınmayacaktır. 

2- İl dışından yerleştirmeye açılan aile hekimliği pozisyonlarında sözleşme ile çalıştırılacak aile hekimleri aşağıdaki sıralamaya göre yerleştirilir. 

a) İl dışından yerleştirmeye açılan aile sağlığı merkezinde uzman aile hekimliği kontenjanı var ise; pozisyonun bulunduğu il dışında aile hekimliği yapan aile hekimliği uzmanları, hizmet puanı ve tercih sıralamasına göre yerleştirilir. 

b) Münhal pozisyonun bulunduğu ilin dışında sözleşmeli aile hekimi olarak görev yapanlar, hizmet puanı ve tercih sıralamasına göre yerleştirilir. 

3- Hizmet puanlarının eşit olması hâlinde tercih sıralamasına bakılır. Tercih sıralamasının aynı olması durumunda ise toplam sözleşmeli aile hekimliği süresi fazla olan öncelikli olarak yerleştirilecektir. 

4- Yerleştirme sonuçları ve tebligat yerine geçecek ilan http://thsk.saglik.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir. 

5- Yerleştirme işlemine dahil edilen ve iller arası yerleştirilen personelin müracaat şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılırsa atamaları yapılmayacak sehven yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. 

E- AYRILIŞ VE BAŞLAYIŞ İŞLEMLERİ 
1- Ataması yapılan sözleşmeli aile hekimleri tarafından yerleştirme işlemini müteakip 15 (on beş) gün içerisinde yeni pozisyonlarda başlayış yapılır. 

2- Yerleştirme işleminden sonra gerçekleşen kaza vb. zorunlu hallerde 3(üç) ayı geçen mazeret durumları kabul edilmez. 3(üç) ay içinde göreve başlamayanların yerleştirmesi iptal edilir. 

3- Aile hekimi olarak yerleştirmesi yapılan personelin kadro nakilleri, Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 16 ıncı maddesinin 4 üncü fıkrasına göre değerlendirilecektir. 

TÜRKİYE HALKSAĞLIĞI KURUMU BAŞKANLIĞI AİLEHEKİMLİĞİ UYGULAMASI KAPSAMINDA 2014/3 İLLER ARASISÖZLEŞMELİ AİLEHEKİMİ YERLEŞTİRME TAKVİMİ

SIRA

TARİH

AÇIKLAMA

1

17 Kasım2014 Pazartesi-21 Kasım2014 Cuma

İllerden münhalyer belirlenmek üzereboş pozisyonların Kuruma bildirilmesi

2

27 Kasım2014 Peembe

Münhalyerlerin ilan

edilmesi

3

27 Kasım2014 Peembe– 1 Aralık 2014 Pazartesi

Son Başvuru 1 Aralık2014 Pazartesi Saat:18:00’desona erecektir.

PBzerinden başvurularınyalması

4

4 Aralık 2014 PeembeSaat:18:00

Adayların tercih başvuruevraklarının Kuruma songeliş tarihi

5

5 Aralık  2014 Cuma – 10 Aralık 2014 Çaamba

Başvuruevraklarının kontrolü ve değerlendirilmesi

6

11 Aralık 2014 Peembe

Yerleştirmekomisyonu

değerlendirme, kabul ve ret listelerininyayımlanması

7

12 Aralık 2014 Cuma -15 Aralık 2014 Pazartesi

Ret listelerine itiraz

başvurularının alınması

8

16 Aralık 2014 Sa

Yerleştirmekomisyonu

son değerlendirme,kabul ret listelerininyayımlanması

9

18 Aralık2014 Perşembe

YERLTİRME

İŞLEMİ(Yeri vesaati

http://thsk.saglik.gov.tr/internet adresinde ilanedilecektir.)

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 7455 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Sağlık Aktüel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0216) 606 17 18 - (0224) 334 1 335 | Faks : (0216) 606 17 19 | Haber Yazılımı: CM Bilişim