• BIST 1.540
  • Altın 441,607
  • Dolar 7,4956
  • Euro 9,0425
  • Ankara -5 °C
  • İstanbul 0 °C
  • Bursa 0 °C
  • Antalya 8 °C
  • İzmir 5 °C

Akdeniz Üniversitesi 319 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapacak (DPB)

Akdeniz Üniversitesi 319 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapacak (DPB)
Akdeniz Üniversitesi Sözleşmeli Sağlık Personeli alım ilanı Devlet Personel Başkanlığı web sitesinde yayımlandı.

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ PERSONEL DAİRE BAŞKANLIĞINDAN

Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezinde (Hastane) istihdam edilmek üzere Özel Bütçeden karşılanmak suretiyle 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesine göre Tam Zamanlı olarak çalıştırılmak üzere, 28.06.2007 tarih ve 26566 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esasların Ek 2 inci maddesinin (b) fıkrasına göre http://personel.akdeniz.edu.tr/ adresinde belirtilen unvanlarda ve belirtilen niteliklerde sözleşmeli personel alınacaktır.

İlan metni, Genel Şartlar ve İstenilen belgeler belirtilen web adresinde yayınlanacaktır. İsteklilerin; İlanın gazete yayın tarihinden itibaren 15 gün içinde (mesai sonuna kadar) http://personel.akdeniz.edu.tr/ adresinde bulunan örnek başvuru dilekçesi, İş Talep Formu ve istenilen belgelerle birlikte Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi ( Hastane) Müdürlüğü personel işleri birimine şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta ile yapılan başvurular ve eksik belge ibraz edenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

 

Unvanı

Adet

Aranan Nitelikler

Hemşire

234

Hemşirelik Fakültesi ya da Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü veya Hemşirelik Yüksekokulu 4 yıllık lisans mezunu olmak.

20

Sağlık Meslek Lisesi, Hemşirelik ve Hemşireliğe eşdeğer Sağlık Memurluğu Programlarından mezun olmak.

Diğer Sağlık Personeli

5

- Perfüzyonist; Yükseköğretim Kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren ilgili bölümden mezun olmak veya diğer lisans eğitimleri üzerine perfüzyon alanında yüksek lisans yapmış olmak ve/ veya Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen eğitimleri alarak Perfüzyonist yetki belgesine sahip olmak.

2

- Tıbbi Sekreter; Yükseköğretim Kurumlarının en az önlisans düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olmak.

Sağlık Teknikeri

52

Yükseköğretim Kurumlarının en az önlisans düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olmak;

- Acil Tıp Teknikeri 15 kişi (Acil Bakım Teknikerliği, Acil Yardım Teknikerliği, Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği, Paramedik, Acil Yardım, Ambulans ve Acil Bakım, İlk ve Acil Yardım önlisans programlarının birinden mezun olmak.)

- Anestezi Teknikeri 10 kişi,

- Cerrahi Teknikeri 4 kişi,

- Elektronörofizyoloji Teknikeri 5 kişi,

- Radyoterapi Teknikeri 8 kişi

- Tıbbi Görüntüleme Teknikeri 9 kişi

- Adli Tıp Teknikeri 1 kişi olmak üzere,

Laborant

3

Yükseköğretim Kurumlarının en az önlisans düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olmak.

Fizyoterapist

1

Yükseköğretim Kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olmak ve manuel terapi veya osteopati alanında deneyime sahip olmak ve bunu belgelendirmek.

Psikolog

1

Yükseköğretim Kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olması ve Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanında yüksek lisans yapmış olması ve/ veya bu alanda en az 2 (iki) yıl deneyimi olduğuna dair çalışma belgesine sahip olmak.

Sosyal Çalışmacı

1

Yükseköğretim Kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olmak.

 

a) Genel Şartlar:

1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

3) Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak,

4) 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ve gece nöbeti tutmasına engel olabilecek sağlık problemi bulunmamak,

5) Lisans mezunları için 2016 KPSS (B) grubu KPSS(P3) puanı, Önlisans mezunları için 2016 KPSS (B) grubu KPSS (P93), Ortaöğretim mezunları için 2016 KPSS (B) grubu KPSS (P94) puanı esas alınacaktır. 60 ve üzeri puana sahip olmak gerekmektedir.

6) Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan Emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,

7) Kazanan adaylara Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacaktır.

8) Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinden Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı fesh etmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren 1 yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması.

9) Her aday yalnızca 1 (bir ) kadroya başvuru yapabilecektir.

b) İstenilen Belgeler:

1-Dilekçe ve Başvuru Formu (http://personel.akdeniz.edu.tr/ adresinden temin edilecektir.)

2- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

3- Fotoğraf (1 Adet)

4- Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesi (Aslı görülmek kaydıyla fotokopisi ya da onaylı sureti.)

5- KPSS Sonuç Belgesi (Fotokopisi veya internet çıktısı)

6- Erkek adaylar için Askerlik durumunu gösteren belge.

7- 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinin 7. fıkrası uyarınca “ 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevinin devamını yapmasına engel olabilecek … akıl hastalığı … bulunmamak.” Şartını gösterir psikiyatri raporu. (Göreve başlayacak olanlar için geçerlidir.)

İşe alınmaya hak kazananların isimleri, başvuru bitim tarihi itibari ile en geç 5 iş günü içinde http://personel.akdeniz.edu.tr/ adresinden ilan edilecektir. Bu ilan tebligat mahiyetinde olduğundan ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Değerlendirmeler KPSS puan sıralamasına göre yapılacak olup, KPSS puanlarının eşit olması durumunda diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olan, bununda aynı olması halinde yaşı büyük olan aday tercih edilecektir. Her kadro için 1 (bir) yedek aday belirlenecek olup, asil adaylardan başvuru olmadığı takdirde veya aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine yedek adaylardan atama yapılacaktır. Yedekler de asil adayların taşıdığı şartları yerine getirmelidir.

Müracaat sonunda gerçeğe aykırı belge ya da beyanda bulunan adaylar hakkında yasal işlem yapılacak olup, atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecektir. İdaremiz tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedelin yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

Yazılı ve/ veya sözlü sınav yapılmaksızın KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle başarılı bulunduğu http://personel.akdeniz.edu.tr/ adresinde ilan edilen adayın göreve başlatılabilmesi için sonuçların ilanından itibaren en geç 15 gün içerisinde Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hastane) Müdürlüğü personel işleri birimine şahsen başvurması gerekmektedir.

Detaylı Bilgi İçin: Akdeniz Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hastane) Müdürlüğü ANTALYA

Tel: 0 (242) 249 62 90 (Dahili:6290)

Yazının aslı için tıklayınız

 

Sağlık Aktüel - www.saglikaktuel.com 

saglikaktuellogo-001.png

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Sağlık Aktüel’e (www.saglikaktuel.com) aittir.  www.saglikaktuel.com biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal işlem uygulanacaktır.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 7095 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Sağlık Aktüel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0216) 606 17 18 - (0224) 334 1 335 | Faks : (0216) 606 17 19 | Haber Yazılımı: CM Bilişim