• BIST 110.932
  • Altın 175,132
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • Ankara 11 °C
  • İstanbul 14 °C
  • Bursa 14 °C
  • Antalya 21 °C
  • İzmir 15 °C

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörlüğü öğretim üyesi alım ilanı

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörlüğü öğretim üyesi alım ilanı
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörlüğü öğretim üyesi alım ilanı 16 Şubat 2015 tarihli ve 29269 sayılı Resmî Gazete'de yayımlandı.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörlüğünden:

ÖĞRETİM ÜYESİ İLANI

Üniversitemizin aşağıda belirtilen kadrolarına 2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Üniversitemiz Senatosunca belirlenerek Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru, Atama İlkeleri ve Uygulama Esasları uyarınca öğretim üyeleri alınacaktır.

 

NO

BİRİM

BÖLÜM

ANABİLİM DALI

UNVAN

DERECE

ADET

NİTELİK

3

Tıp Fak.

Cerrahi Tıp Bilimleri Böl.

Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları ABD

Profesör

1

1

Helicobacter pylori ve faranjit arasındaki ilişki konusunda araştırmaları olması

4

Tıp Fak.

Temel Tıp Bilimleri Böl.

Tıbbi Biyokimya ABD (*)

Profesör

1

1

Biyokimya ve Klinik Biyokimya Uzmanlığı ve Biyokimya ABD Doktora Programları mezunu olması. HPLC (yüksek performans sıvıkromatografisi) yöntem ile Bisfenol A ve fitalatlar konusunda çalışmalarının olması

6

Diş Hekimliği Fak.

Klinik Bilimler Böl.

Periodontoloji ABD

Doçent

1

1

Oral Mukokütanoz hastalıklar ile ilgili çalışma yapmak Dişeti oluğu sıvısında antimikrobiyalpeptidler üzerine çalışma yapmak, Periodontopatojen mikroorganizmalar hakkında çalışma yapmak, Er, Cr:YSGG lazer hakkında çalışma yapmak

9

Sosyal ve Beşeri Bilimler Fak.

Psikoloji Böl.

Klinik Psikoloji ABD

Yardımcı Doçent

4

1

Klinik psikolojide uygulamalı araştırmalar yapmış olmak

10

Tıp Fak.

Cerrahi Tıp Bilimleri Böl.

Çocuk Cerrahisi ABD

Yardımcı Doçent

3

1

Hücre kültürü konusunda eğitim almış ve Çocuk Cerrahisi yeterlilik sertifikası olması

13

Tıp Fak.

Dahili Tıp Bilimleri Böl.

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon ABD

Yardımcı Doçent

4

1

Nöral terapi, Manuel terapi ve elektronöromyografi konusunda eğitim alması ve deneyimli olması

14

Tıp Fak.

Dahili Tıp Bilimleri Böl.

Halk Sağlığı ABD

Yardımcı Doçent

3

1

Ana-Çocuk Sağlığı Aile Planlaması ve Üreme Sağlığı alanında sertifika sahibi olmak. Sağlık Bakanlığı'nda Halk Sağlığı alanında en az iki yıl saha deneyimi olması

DİĞER ŞARTLAR:

- 657 Sayılı Kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak gerekir.

- Profesör ve Doçent kadrosuna atama daimi statüde yapılacaktır.

- Yabancı ülkelerden alınan diplomaların ilgili Kurumdan denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

- Tıp Fakültesine ait kadrolara başvuracak Öğretim Üyesi adaylarının “Tıp Doktoru” olması zorunludur.

- Bir Üniversitede Profesör kadrosuna atananlar Doçent, Doçentlik unvanını alanlar Yardımcı Doçent kadrosuna başvuramazlar.

- Profesör kadrolarına başvuracaklar, dilekçelerinde başvurdukları Fakülteyi ve Anabilim Dalını ve İlan numarasını belirterek, ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, uzmanlık belgesi, doçentlik belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan yayın listesi ile birlikte, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 6 (altı) takım dosya ve 6 adet CD’yi ekleyerek Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuru yapılacaktır.

- Doçent kadrosuna başvuracaklar, dilekçelerinde başvurdukları Fakülteyi ve Anabilim Dalını ve İlan numarasını belirterek, ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan yayın listesi ile birlikte, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) takım dosya ve 4 adet CD’yi ekleyerek Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuru yapacaklardır.

- Yardımcı Doçent kadrolarına Başvuracaklar dilekçelerine başvurdukları Fakülteyi ve Anabilim Dalını ve İlan numarasını ve sınava gireceği yabancı dilini belirterek ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yükseklisans, doktora, nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) takım dosya ve 4 adet CD’yi ekleyerek İlgili Birimlere şahsen başvuru yapacaklardır. Yardımcı Doçent kadrolarına başvuran adayların merkezi yabancı dil sınavlarından belirli bir puan alınmış olsa bile, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendi gereğince Üniversitemizde ayrıca yapılacak olan yabancı dil sınavında başarılı olmaları şarttır.

- İlan tarihinden itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde başvuru yapılması gerekmektedir. İletişim bilgileri ve ilgili mevzuat http://personel.ikc.edu.tr sitemizde bulunmaktadır. Üniversitemiz Senatosunca belirlenen Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru, Atama İlkeleri ve Uygulama Esasları’na Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nın http://personel.yok.gov.tr/AtanmaKriter/ internet sitesinden de ulaşılabilmektedir.

* Bu ilana mezuniyeti Tıp Fakültesi harici olanlarda başvurabilir.

Not: Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek ibraz etmeleri gerekmektedir.

1245/1-1

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1881 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Sağlık Aktüel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0216) 606 17 18 | Faks : (0216) 606 17 19 | Haber Yazılımı: CM Bilişim