• BIST 107.015
  • Altın 172,213
  • Dolar 4,0658
  • Euro 4,9307
  • Ankara 13 °C
  • İstanbul 20 °C
  • Bursa 18 °C
  • Antalya 20 °C
  • İzmir 19 °C

KPSS 2013/1 Sonuçlarına Göre TKHK Kadrolarına Yerleşenlerin Atanması için İstenen Belgeler

KPSS 2013/1 Sonuçlarına Göre TKHK Kadrolarına Yerleşenlerin Atanması için İstenen Belgeler
Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneler Kurumu tarafından KPSS 2013/1 sonuçlarına göre TKHK kadrolarına yerleşenlerin atanması için istenen belgeler ile ilgili duyuru yayımlandı.

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneler Kurumu tarafından KPSS 2013/1 sonuçlarına göre TKHK kadrolarına yerleşenlerin atanması için istenen belgeler ile ilgili duyuru yayımlandı;


TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU KADROLARINA YERLEŞTİRİLMESİ YAPILANLAR İÇİN ATAMAYA ESAS OLMAK ÜZERE İSTENEN BELGELER VE GEREKLİ HATIRLATMALAR HAKKINDA DUYURU

ÖSYM Başkanlığı tarafından açıklanan KPSS-2013/1 yerleştirme sonuçlarına göre Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu (Kurumumuz) teşkilatına yerleştirmesi yapılanlardan, 03/04/2012 tarih ve 28253 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelikteki “Kamu Kurum ve Kuruluşları tarafından kimlik, adli sicil, askerlik ve sağlık durumu hususlarında adaylardan yazılı beyanları dışında ayrıca bir belge talep edilmez.” Hükmü  gereğince, vukuatlı nüfus kayıt örneği, adli sicil, askerlik durum belgesi, sağlık durum belgesi istenmeyecektir.

Bunların dışında aşağıdaki belgeler istenmektedir:

1. İnternet adresimizde yayınlanan 2013/1 KPSS Açıktan Atama Başvuru Formunun (Bilgisayar ortamından alınacak çıktının tükenmez ya da dolma kalemle eksiksiz olarak doldurulması ve üzerinde kesinlikle silinti veya kazıntı olmaması gerekmektedir) aslı.

Atama başvuru formu için tıklayınız.

 

 

2. Yerleştirme Sonuç Belgesinin internet çıktısı (Yerleştirilenler tarafından ÖSYM sitesinden alınacaktır),

3. En son öğrenim durumunu gösterir diploma aslı, diplomalarının düzenlenmemiş olması halinde geçici mezuniyet belgesinin aslı, eğitimini yurt dışında tamamlayanlardan diplomalarının denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylananların denklik belgesinin aslı veya noter tasdikli sureti  (Yerleşenlerin mutlaka diplomalarının aslı ile birlikte Kurumumuza diplomalarının arkalı önlü bir adet fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir),

4. 2 (iki) Adet Fotoğraf (4,5 x 6 cm ebadında),

5. Mal Bildirim Beyannamesi (Doldurulup kapalı zarf içerisinde teslim edilecektir).

Mal bildirim formu için tıklayınız.

 

 

6. Odyolog kadrolarına yerleşenler; 1219 sayılı Tababet ve Şuabatı San’atlarının Tarzı İcrasına Dair Kanunun 13 üncü maddesine göre odyoloji alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun olduklarına dair diploma aslı veya diğer lisans eğitimleri üzerine odyoloji yüksek lisansı veya doktora belgesinin aslı, eğitimini yurt dışında tamamlayanlardan diplomalarının denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından  onaylananların denklik belgesinin aslı (Yerleşenlerin mutlaka diplomalarının aslı ile birlikte Kurumumuza diplomalarının arkalı önlü bir adet fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir),

 

 

EVRAK TESLİMİ

Yerleşen adayların yukarıdaki belgeleri Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu İnsan Kaynakları Başkan Yardımcılığı tarafından oluşturulacak teslim bürosuna, Başkanlık Makamının Onayına istinaden 23/07/2013 tarihi Salı günü mesai bitimine kadar elden teslim etmesi gerekmekte olup, posta veya kargo ve kurye aracılığı ile teslimatlar kabul edilmeyecektir.

Evrak Teslim Adresi:

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu
Nasuh Akar Mah. Ziyabey Cad. 1407 Sok. No:4 Balgat /Çankaya/ANKARA
Tel: (312) 705 10 00-01-02-03

HATIRLATMALAR:

1. Kamu Hizmetlerinin Sunumunda Uyulacak Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmeliğin “Gerçeğe aykırı belge verilmesi veya beyanda bulunulması” başlıklı bölümün 9’uncu maddesine göre, ataması yapılanlardan gerçeğe aykırı belge verenler ya da eksik, yalan, yanlış, yanıltıcı veya gerçeğe aykırı beyanda bulunanların atamaları yapılmayacak, yapılmış olsa dahi atamaları iptal edilecek ve görevlerine son verilecektir. Ayrıca haklarında Türk Ceza Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince Kurumumuzca yasal işlem yapılacağı hususunun başvuru sahiplerince bilinmesi gerekmektedir. Bu kişilere mali bir bedel (maaş gibi) ödenmişse, ödenen bedelin yasal faiziyle birlikte geri ödenmesi gerektiğinin de ayrıca bilinmesi gerekmektedir.

2. Kurum kadrolarına yerleşip, evraklarını süresi içinde teslim etmeyenlerin atamaları yapılamayacak ve Kurumumuza hiçbir belge sunulmadığından, adreslerine bilgi verilemeyecektir.

3. Ataması yapılanların tebligatları için kişilerin MERNİS sistemindeki adresleri geçerli olacaktır.

4. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesi gereğince, atamaya esas teşkil etmek üzere, Devlet Memuru olmasına engel olabilecek akıl ve ruh hastalığı bulunmadığına dair sağlık raporunu göreve başlayış tebellüğ tarihi itibariyle görev yaptığı yerdeki ilgili birime teslim etmek zorundadır. Aksi takdirde atamaları iptal edilecektir.

5. Halen askerlik görevi nedeniyle silâh altında olanlardan haklarının saklı kalmasını isteyenlerin, yukarıda belirtilen başvuru süresi içinde yalnızca bir dilekçeyi Kurumumuza göndererek durumlarını bildirmeleri ve terhis tarihinden itibaren 30 (otuz) gün içerisinde atamaya esas olmak üzere istenen belgelerle birlikte Kurumumuza bizzat müracaat etmeleri halinde durumları incelenecektir.

6. KPSS 2013/1 atamalarına göre kurumumuz kadrolarına yerleşip halen başka bir kamu kurumunda 4/A’ya tabi çalışanların kendi kurumlarından alacakları görev belgesi ve kurumumuza atanmak istediklerine dair dilekçelerini evrak teslimi esnasında vermeleri gerekmektedir.

7. Kurum kadrolarına yerleşip evraklarını eksik dolduran veya evrakların arasında eksik evrak bulunan adayların başvuruları ile ilgili sorumluluk tamamen adayların kendisine ait olacaktır.

KPSS 2013/1 Yerleştirme sonuçlarına göre;

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığı kadrolarına yerleşenler http://www.tkhk.gov.tr adresinden, Sağlık Bakanlığı kadrolarına yerleşenler (Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü); http://personel.saglik.gov.tr/ adresinden, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı kadrolarına yerleşenler; http://www.thsk.gov.tr adresinden, Atama ile ilgili detaylı bilgi alabilirler.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 3017 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Sağlık Aktüel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0216) 606 17 18 | Faks : (0216) 606 17 19 | Haber Yazılımı: CM Bilişim