• BIST 116.603
  • Altın 172,438
  • Dolar 3,9676
  • Euro 4,9052
  • Ankara 11 °C
  • İstanbul 6 °C
  • Bursa 12 °C
  • Antalya 19 °C
  • İzmir 16 °C

Kütahya şehir hastanesi yapım işleri ile ürün ve hizmetlerinin temini ön yeterlilik ilanı

Kütahya şehir hastanesi yapım işleri ile ürün ve hizmetlerinin temini ön yeterlilik ilanı
Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü Kamu Özel İşbirliği Daire Başkanlığı tarafından Kütahya Sağlık Yerleşkesi yapım işleri ile ürün ve hizmetlerinin temin edilmesi işi ön yeterlilik ilanı Resmî Gazete'de yayımlandı.

28 Mart 2015 CUMARTESİ

Resmî Gazete

Sayı : 29309


ARTIRMA, EKSİLTME VE İHALE İLÂNLARI

 

ÖNYETERLİK İLANI

KÜTAHYA SAĞLIK YERLEŞKESİ YAPIM İŞLERİ İLE ÜRÜN VE HİZMETLERİNİN TEMİN EDİLMESİ İŞİ

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü Kamu Özel İşbirliği Daire Başkanlığından:

T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü Kamu Özel İşbirliği Daire Başkanlığı (buradan başlayarak “ İdare ” olarak adlandırılacaktır.) tarafından Kamu Özel İşbirliği Modeli ile Kütahya Sağlık Yerleşkesi Yapım İşi ile Ürün ve Hizmetlerin Temin Edilmesi İşi (buradan başlayarak “Proje” olarak adlandırılacaktır.), 6428 sayılı Sağlık Bakanlığınca Kamu Özel İşbirliği Modeli ile Tesis Yaptırılması, Yenilenmesi ve Hizmet Alınması ile 6527 sayılı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunlarına dayalı “Sağlık Bakanlığınca Kamu Özel İşbirliği Modeli ile Tesis Yaptırılması, Yenilenmesi ve Hizmet Alınmasına İlişkin Uygulama Yönetmeliği” (buradan başlayarak “Yönetmelik” olarak adlandırılacaktır.) doğrultusunda gerçekleştirilecektir. Proje; 08.09.1983 tarihli 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu ile 04.01.2002 tarihli 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu kapsamında değildir. İhalede, Yönetmeliğin 18. maddesi içeriğinde belli istekliler arasında ihale yöntemi uygulanacaktır. Önyeterlik değerlendirmesine ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

1 - Proje Kütahya İli Merkez İlçe’ de yapılacaktır. Proje; 500 yataklı Devlet Hastanesi ve 100 yataklı Fizik Tedavi Rehabilitasyon Hastanesi olmak üzere toplam 600 yataklı Sağlık Yerleşkesi yatırımını kapsamaktadır. Yüklenici; projenin finansmanını, uygulama projesini, tasarımını, inşaatını, medikal cihazlar ile diğer donanımlarını ve tesis için gerekli mefruşatı sağlayacaktır. Yüklenici; ayrıca tesislerin bakım ve onarımını, görüntüleme, laboratuvar ve diğer tıbbi destek hizmetleri ile bilgi işlem, sterilizasyon, çamaşır, temizlik, güvenlik ve yemek gibi destek hizmetlerinin sunumunu ve sağlık hizmetleriyle uyumlu olarak Bakanlık onayı alacak ticari alanların yapım ve işletilmesini üstlenecektir. Kamu Özel İşbirliği ile gerçekleştirilecek olan Proje’ nin yapım dönemi 2 yıl; çeşitli nedenlerden yapım için uzatma verilirse en çok 3 yıl; işletme dönemi de 25 yıl olmak üzere sözleşme süresi toplam 27 yıl; yapım süresinde uzatma verilmişse en çok 28 yıldır.

2 - İş ortaklıkları önyeterlik başvurusunda bulunabilir, ancak konsorsiyumlar bulunamaz. Önyeterlik değerlendirmesi, başvuru koşullarını karşılayan yerli ve yabancı tüm isteklilere açıktır. İhaleye katılamayacak olanlar Yönetmeliğin 10. maddesinde, yasak eylem ve davranışlar ise 15. maddesinde belirtilmektedir.

3 - Önyeterlik başvurusunda isteklilerin yasa gereği kayıtlı olduğu ticaret / sanayi odası ya da esnaf ve sanatkâr odası belgesini,önyeterlik başvurusu yapmaya yetkili olduğunu gösteren imza sirküleri / beyannamesini ya da eşdeğer belgeler ile önyeterlik şartnamesine ekli belgeleri sunması gerekmektedir.

4 - Ekonomik ve mali yeterlik ölçütleri: İsteklilerin,

a) Ciro (net satışlar) ya da özkaynak koşullarından birinin sağlanması yeterli olmak üzere, önyeterlik ilanının yayınlandığı yıldan önceki son iki ya da üç yıllık ortalama cirolarının ya da net satışlarının 100.000.000 USD (Amerikan Doları)’ ndan, özkaynaklartoplamının 50.000.000 USD (Amerikan Doları)’ ndan düşük olmaması,

b) Önyeterlik ilanının yayınlandığı yıldan önceki son iki ya da üç yıllık dönen varlıklar / kısa vadeli borçlar oranının en az 1,00;özkaynaklar / toplam aktif oranının en az 0,25 ve kısa vadeli banka borçları / özkaynaklar oranının en çok 0,35 olması,

c) Önyeterlik ilanının yayınlandığı yıldan önceki son iki ya da üç yıllık döneme ilişkin olarak bağımsız denetim firmaları ya da yeminli mali müşavirlerce onaylanmış mali çizelgeler ile yeminli mali müşavir görüşlerini sunması,

ç) Bankalar nezdindeki kullanılmamış nakdi veya gayri nakdi kredisi ve üzerinde kısıtlama bulunmayan mevduatları toplamının 55.000.000 USD (Amerikan Doları)’ ndan az olmaması biçimindedir.

İş ortaklığı oluşturarak önyeterlik başvurusunda bulunan Adaylar a) maddesini ortaklıktaki herhangi bir firmanın tek başına söz konusu rakamların en az yarısını sağlayarak tüm ortakların toplamı ile, ç) fıkrasında belirtilen ölçütleri tüm ortakların toplamı ile karşılaması yeterlidir. b) maddesini ise ortaklıktaki firmalardan birinin sağlaması yeterlidir.

5 - Mesleki ve teknik yeterlik ölçütleri: İsteklilerin,

a) Önyeterlik ilan tarihinden başlayarak geriye doğru ilanının yayınlandığı yıldan önceki son on beş yıl içinde en az 200 yataklı olan bir hastane yapım işinin tamamını veya en az % 80 oranında tamamlamış olması,

b) Önyeterlik ilan tarihinden başlayarak geriye doğru ilanının yayınlandığı yıldan önceki son beş yıl içinde en az 200 yataklı olan bir hastanenin hastane bilgi yönetim sistemini tamamen oluşturmuş olması veya en az bir yıllık süre boyunca işletimini sağlamış olması,

c) Önyeterlik ilan tarihinden başlayarak geriye doğru ilanının yayınlandığı yıldan önceki son beş yıl içinde hastane veya sağlık kuruluşlarına yıllık ortalama en az 1.000.000 TL (Türk Lirası) tutarında görüntüleme hizmeti vermiş olması,

ç) Önyeterlik ilan tarihinden başlayarak geriye doğru ilanının yayınlandığı yıldan önceki son beş yıl içinde hastane veya sağlık kuruluşlarına, yıllık ortalama en az 1.500.000 TL (Türk Lirası) tutarında laboratuvar hizmeti vermiş olması biçimindedir.

İş ortaklıkları bu ölçütleri birlikte karşılayabilir. İstekliler bu ölçütleri ayrıca altyükleniciler aracılığıyla da karşılayabilir. Bu durumda Adaylar, önyeterlik başvurularında mesleki ve teknik yeterliklerin hangi iş ortakları ya da altyüklenicilerce karşılandığına ilişkin çizelgeyi sunmaları gerekmektedir. Altyükleniciye yaptırılması düşünülen işler için altyüklenici çalıştırma taahhütnamesi de verilebilir. İsteklilerin ayrıca ISO 9001-2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ve 14001 Çevre Yönetim Belgesi ya da eşdeğer belgeleri sunması gerekmektedir.

6 - Önyeterlik değerlendirilmesi sonucu yeterliği saptanan tüm adaylara gerekli bildirim yapılacaktır.

7 - Önyeterlik dokümanı İdare’nin T.C. Sağlık Bakanlığı Ek Binası Ziya Gökalp Cad. No: 40 Kat: 6 Kızılay/ANKARA adresinde görülebilir ve Sağlık Kurumları Döner Sermaye Saymanlık Müdürlüğüne ait Halk Bankası Kurumsal Şube TR890001200945200044000004 hesap numarasına 5.000 TL (Türk Lirası) yatırıldıktan sonra İdare’ nin adresinde önyeterlik ihale belgeleri alınabilir. Önyeterliğe başvuracak olanların önyeterlik belgelerini satın almaları zorunludur.

8 - Önyeterlik başvuruları 30.04.2015 günü saat 15:00’e kadar İdare’nin T.C. Sağlık Bakanlığı Ek Binası Ziya Gökalp Cad. No: 40 Kat: 6 Kızılay/ANKARA adresine elden teslim edilebileceği gibi iadeli taahhütlü posta ile de gönderilebilir. Postadaki gecikmelerden İdare sorumlu değildir.

İhale, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu ile 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu içeriğinde değildir.

Bu ilanın Türkçe ve İngilizce metinleri arasında olabilecek uyuşmazlık durumunda Türkçe metin geçerli olacaktır.

2742/1-1

Sağlık Aktüel - www.saglikaktuel.com

saglikaktuellogo-001.png

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 6109 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Sağlık Aktüel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0216) 606 17 18 | Faks : (0216) 606 17 19 | Haber Yazılımı: CM Bilişim