• BIST 95.852
  • Altın 190,976
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • Ankara 19 °C
  • İstanbul 21 °C
  • Bursa 20 °C
  • Antalya 25 °C
  • İzmir 26 °C

Nefroloji Branşına Ait Tıbbi Malzeme Pozitif Listesi İle İlgili Önemli Duyuru

Nefroloji Branşına Ait Tıbbi Malzeme Pozitif Listesi İle İlgili Önemli Duyuru
Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından Nefroloji Branşına Ait Tıbbi Malzeme Pozitif Listesi İle İlgili Önemli Duyuru yayımlandı.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından Nefroloji Branşına Ait Tıbbi Malzeme Pozitif Listesi İle İlgili Önemli Duyuru yayımlandı;

 

T.C.
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
DUYURU 

 

25/06/2013 

 

NEFROLOJİ BRANŞINA AİT TIBBİ MALZEME
POZİTİF LİSTE İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU 

 

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü Tıbbi Malzeme Daire Başkanlığınca oluşturulan, Nefroloji Branşına Ait Tıbbi Malzeme Pozitif Listesine 10/01/2013 tarihinde yayınlanan SUT eki listelere göre firmalarca yapılan ürün barkodu eşleşmeleri ektedir (EK-1).

Bilindiği üzere her bir SUT kodu ayrı ayrı fiyat çalışması ve geri ödemeye esas kurallar için temel oluşturduğundan, SUT kodlarına yapılan yanlış barkod eşleşmeleri uygulamalarda sorunlara ve mağduriyetlerin yaşanmasına neden olmaktadır. Söz konusu sorunların engellenmesi için firmalar tarafından, ekte yer alan listeye kendi yaptıkları ve diğer firmalarca yapılan eşleşmelerin kontrol edilmesi ve tespit edilen hususların tarafımıza iletilmesi gerekmektedir.

Düzeltme talebinde bulunan firmalar düzeltme dilekçeleri ve excel formatında hazırlayacakları barkod listesini EK-2’de yer alan taahhütname ile birlikte veya ekteki listede herhangi bir düzeltme talebinde bulunmayacak olan firmaların da yaptığı eşleşmelerin doğruluğuna ilişkin EK-2’de yer alan taahhütnameyi tarafımıza duyuru tarihinden itibaren 10 iş günü içerisinde iletmesi gerekmektedir. Ayrıca taahhütname ekinde yetkili kişinin imza sirküsü veya Ticaret Sicili Gazetesi örneğinin de yer alması gerekmektedir. Taahhütnamesi olmayan, yanlış yapılan veya eksik bilgi girilen eşleşmeler ödemeye esas teşkil edecek “pozitif liste” kapsamından çıkarılacaktır.

Daha sonraki eşleşme başvuruları yürürlüğe giren “Tıbbi Malzeme Ödeme Komisyonun Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönerge” kapsamında Komisyon tarafından değerlendirilerek kabul edilecek olup, bundan sonra kodsuz giriş ve sonradan eşleştirme alınmayacaktır. 

Bilgilerinizi rica ederiz. 

 

EK-1 : Nefroloji Branşına Ait Tıbbi Malzeme Pozitif Listesi
EK-2 : Taahütname

 

 

TAAHHÜTNAME

 

Sosyal Güvenlik Kurumunca yayımlanan ………………………………………. branşına ait pozitif listede yer alan ve tarafımızca beyan edilmiş tıbbi malzemelere ait bilgilerin doğruluğunu taahhüt ederim.

 

 

……/……/ 20……
(imza)
Firma Yetkilisinin Adı-Soyadı

 

 

Duyurunun aslı ve taahütname için tıklayınız

Duyurunun eki için tıklayınız

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 2160 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Sağlık Aktüel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0216) 606 17 18 | Faks : (0216) 606 17 19 | Haber Yazılımı: CM Bilişim