• BIST 108.541
  • Altın 173,752
  • Dolar 4,0955
  • Euro 4,9888
  • Ankara 24 °C
  • İstanbul 24 °C
  • Bursa 28 °C
  • Antalya 31 °C
  • İzmir 29 °C

Performans Yönetim Bilgi Sistemi Web servisi duyurusu

Performans Yönetim Bilgi Sistemi Web servisi duyurusu
Kurumların kurumsal ve bireysel performans verilerinin otomasyon sisteminden aktarılmasını amaçlayan "Performans Yönetim Bilgi Sistemi Web servisi (PBYS)" uygulamasına 04.07.2011-25.07.2011 tarihleri arasında geçmeleri gerekmektedir.

Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü Performans Yönetimi ve Kalite Geliştirme Daire Başkanlığı'nca yürütülmekte olan performansa dayalı ek ödeme ve kurumsal performans uygulamalarıyla ilgili sonuçların sağlıklı olarak ve güncel şekilde izlenebilmesi, değerlendirme yapılabilmesi amacıyla "Performans Yönetim Bilgi Sistemi Web servisi (PBYS)" uygulaması geliştirilmiştir.

Kurumların kurumsal ve bireysel performans verilerinin otomasyon sisteminden aktarılmasını amaçlayan "Performans Yönetim Bilgi Sistemi Web servisi (PBYS)" uygulamasına 04.07.2011-25.07.2011 tarihleri arasında geçmeleri gerekmektedir.

81 İl Valiliğine gönderilen Genel Yazı aşağıdadır;

 

T.C.
SAĞLIK BAKANLIĞI
Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü
 
Sayı : B.10.0.THG.0.70.00.01/28878                                    01.07.2011
Konu : Performans Yönetim Bilgi Sistemi
 
Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte olan performansa dayalı ek ödeme ve kurumsal performans uygulamalarıyla ilgili sonuçların sağlıklı olarak ve güncel şekilde izlenebilmesi, değerlendirme yapılabilmesi, verilerin zamanında ve doğru olarak sisteme aktarılmasına bağlıdır. Bu sebeple verilerin Bakanlık veritabanına, kurumların otomasyon sistemi üzerinden otomatik olarak doğrudan aktarılması amacıyla “Performans Yönetim Bilgi Sistemi Web servisi (PBYS)” uygulaması geliştirilmiştir.
 
Bu sebeple Kurumlarımızın otomasyon sistemlerini aşağıdaki linkte belirtilen web servis dokümanlarında yer alan bilgileri aktarmaya uygun hale getirmeleri ve 04.07.2011 tarihi itibariyle istenilen verileri web servis aracılığıyla göndermeye başlamaları gerekmektedir. İlk verilerin web servis aracılığıyla gönderilmesi işleminin 25.07.2011 tarihine kadar tamamlanması gerekmektedir. 04.07.2011- 25.07.2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ilk veri aktarımı kapsamında 2011 yılı Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran aylarına ilişkin tüm verilerin gönderilmesi gerekmektedir. Kurumlarımızın, daha sonraki aylarda ise en geç her ayın 25’ ine kadar bir önceki ay verilerini düzenli olarak web servis aracılığıyla göndermeleri gerekmektedir.
 
Kurumlarımız tarafından web servis aracılığıyla aktarılacak kurumsal ve bireysel verilerin veri aktarımına ilişkin web servis adresi olarak http://95.0.0.71/ptsws/service.asmx kullanılacaktır. Ayrıca; web servis yardım dokümanlarına http://95.0.0.71/pts/default.aspx adresinden ulaşılabilecektir.
 
Başhekimler tarafından web servis aracılığıyla veri aktarımından sorumlu başhekim yardımcısı belirlenerek; belirlenen başhekim yardımcısının ve web servis aracılığıyla veri aktarımını gerçekleştirecek bilgi işlem elemanının isimlerinin ve iletişim bilgileri ve e-posta adreslerini 08.07.2011 tarihine kadar analiz@saglik.gov.tr adresine elektronik olarak gönderilmesi gerekmektedir.
Kurumlarımız tarafından web servis aracılığıyla veri aktarımına ilişkin olarak bilgi alınabilecek personelin iletişim bilgileri aşağıda belirtilmiş olup konuya ilişkin hususlarda bu kişilerle irtibat kurulması gerekmektedir.
YPTS (Yeni Performans Takip Sistemi)’ nin uygulamadan kaldırıldığı yönünde Genel Müdürlüğümüzce yapılacak yazılı bildirime kadar, aynı zamanda YPTS’ ye (Yeni Performans Takip Sistemi) veri girişi yapılmaya devam edilecektir.
Uygulamanın takibi ile verilerin web servis aracılığıyla düzenli olarak gönderilmesinin sağlanması hususundaki sorumluluk hastane başhekimlerine aittir.
Bilginizi ve konunun İliniz genelinde bulunan tüm kurumlarımıza duyurulması hususunda gereğini önemle rica ederim.
Prof. Dr. Adnan CİNAL
Bakan a.
Müsteşar Yardımcısı
 
DAĞITIM:
Gereği:
81 İl V.(İl Sağlık Müd.lüğü)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 7745 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Sağlık Aktüel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0216) 606 17 18 | Faks : (0216) 606 17 19 | Haber Yazılımı: CM Bilişim