• BIST 114.809
  • Altın 397,185
  • Dolar 6,8596
  • Euro 7,7623
  • Ankara 32 °C
  • İstanbul 28 °C
  • Bursa 30 °C
  • Antalya 34 °C
  • İzmir 31 °C

Sağlık Bakanlığı Ruh Sağlığı Uzmanı Alım İlanı

Sağlık Bakanlığı Ruh Sağlığı Uzmanı Alım İlanı
Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından sağlık sisteminin güçlendirilmesi ve desteklenmesi projesi kapsamında alınacak ruh sağlığı uzmanı istihdam duyurusu yayımlandı.

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI
SAĞLIK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
SAĞLIK SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ VE DESTEKLENMESİ PROJESİ KAPSAMINDA ALINACAK RUH SAĞLIĞI UZMANI
İSTİHDAM DUYURUSU
İLGİ BİLDİRİMİNE DAVET

İkraz No: 8531-TU

Proje Adı: Sağlık Sisteminin Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Projesi

Proje Süresi: 26.11.2015 - 31.05.2020

İlgi Bildirimi Yayınlanma Tarihi (web): 25.01.2015

Son Başvuru Tarih ve Saati: 07.02.2016 tarihinde saat 18.00

Türkiye Cumhuriyeti, Sağlık Sisteminin Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Projesinin (SSGDP) finansmanı için Dünya Bankasından 134,3 milyon ABD Doları eşdeğeri (120 milyon Avro) tutarında bir ikraz sağlamıştır. İkraz hasılasının bir kısmı SSGDP kapsamında yapılacak mal, yapım işleri, bağlantılı hizmetler ve danışmanlık hizmet alımlarının ödemelerinde kullanılacaktır.

Bu kapsamda, T.C. Sağlık Bakanlığı, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nde istihdam edilmek üzere Ruh Sağlığı Uzmanı bireysel danışmanlık hizmeti alınacaktır. Danışman Proje süresince rapor bazlı olarak istihdam edilecektir. Sözleşme İdarenin ihtiyacına, danışmanın performansına ve finans kaynağının durumuna göre Proje süresince yıllık olarak yenilenebilecektir.

Sıra No Başvuru Numarası İşin Adı
1 SHGM/2015/CS/A.3.1.2.1/IC/1 Ruh Sağlığı Uzmanı (Rapor Bazlı)

Başvuru Kodu: RSU

Beklenen Hizmetler:

Projenin uygulanacağı illerin belirlenmesinde İdare ile çalışmak,

İdarenin istemesi halinde belirlenen illerin yerinde görülmesi ve tedavi merkezinin oluşturulmasında ihtiyacın tespit edilmesi çalışmalarında İdare ile çalışmak

Tedavi merkezi yapılması planlanan yerlerde bağımlıların profili, bölgenin profili, uygulanacak spesifik tedaviler gibi konularda yerel/bölgesel ihtiyacın tespit edilerek her merkezin uygulama standartlarının belirlenmesi,

Projenin uygulandığı illerde belirlenen eksiklik/aksakların giderilmesine yönelik öneriler hazırlaması,

Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezleri ve Proje kapsamında açılan Tedavi Merkezlerinin Minimum Hizmet Standardının hazırlanması çalışmalarına katkı sağlaması,

Proje kapsamında yapılması planlanan 5 adet eğitim çalışmasının gerek hazırlık aşamasında gerekse eğitimin uygulanması aşamasında katkı sağlaması,

Minimum Hizmet Standardının hazırlanması aşamasında yapılacak Çalıştayda İdare ile çalışmak,

Proje ile benzer uygulamaları bulunan yurtdışı örneklerinin tespit edilerek, İdareye bilgi vermek.

Danışman sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren her altı ayın sonunda süreç, yapılan iş ve işlemler, yaşanan sıkıntılar ve çözüm önerileri ile ilgili İdareye ara rapor sunacak ve her yılın sonunda projenin bir yıllık iş ve işlemleri ile birlikte kişisel değerlendirmesini de içeren yılsonu nihai raporunu hazırlayacaktır. Raporlar her yılın Haziran ve Aralık ayının ilk haftasında mail ortamında İdareye sunulacaktır.

Ruh Sağlığı Danışmanının temel sorumluluğu, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Hasta Hakları ve Tıbbi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yürütülen Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezlerinde Uzun Dönemli Tedavi Modeli Oluşturulması Projesinin uygulanmasına katkı sağlamaktır.

Aranılan Nitelikler:

Üniversitelerin tıp fakültelerinin ruh sağlığı ve hastalıkları anabilim dalında öğretim üyesi görevini yürütüyor olması,

En az on yıldır akademik unvana sahip olması,

Madde bağımlılığı alanında en az 5 yıl çalışmış olması,

Madde Bağımlılığı alanında eğitimleri, seminerleri ve/veya yayınları olması,

Tercihen AB, Dünya Bankası vb. uluslararası kuruluşlarca finanse edilen, bağımlılıkla ilgili projelerde çalışmış olması.

T.C. Sağlık Bakanlığı, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü uygun bireysel danışmanları, yukarıda belirtilen hizmetleri sağlamak üzere ilgi bildiriminde bulunmaya davet etmektedir. İlgi bildiriminde bulunmak isteyen bireysel danışmanların, aranılan nitelikleri ne oranda taşıdıklarını, yukarıda "aranılan nitelikler" başlığı altındaki sıralamaya uygun olarak gösteren, Türkçe hazırlayacakları özgeçmişlerini, telefon numarası, adres ve başvurdukları pozisyonun Başvuru Numarasını, Başvuru Kodunu ve işin adını içeren bir başvuru mektubuyla birlikte en geç 07.02.2016 tarihinde saat 18.00'a kadar aşağıdaki adrese e-mail yoluyla veya elden ulaştırmaları gerekmektedir.

Danışman seçimi Dünya Bankası'nın Temmuz 2014'te revize edilen Ocak 2011 baskısı Dünya Bankası Borçluları tarafından Danışmanların Seçilmesi ve İstihdamı Kılavuzunda belirtilen prosedürlere uygun olarak yapılacaktır.

Yalnızca kısa listeye giren adaylara geri bildirimde bulunulacaktır.

Başvuru Adresi:
Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü
Mithatpaşa Cad. No: 3
B Blok Kat:6 No:611
Satınalma Birimi
06434 Sıhhiye, Ankara

Elektronik Posta: shgm.satinalma@saglik.gov.tr

Sağlık Aktüel - www.saglikaktuel.com

saglikaktuellogo-001.png

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1944 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Sağlık Aktüel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0216) 606 17 18 - (0224) 334 1 335 | Faks : (0216) 606 17 19 | Haber Yazılımı: CM Bilişim