• BIST 10391.89
  • Altın 2404.561
  • Dolar 32.4731
  • Euro 34.8755
  • Ankara 20 °C
  • İstanbul 23 °C
  • Bursa 22 °C
  • Antalya 33 °C
  • İzmir 26 °C

Sağlık Bakanlığı'na yerleşen adayların atama işlemleri

Sağlık Bakanlığı'na yerleşen adayların atama işlemleri
Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2828 Sayılı Kanun Kapsamında Sağlık Bakanlığına yerleşen adayların atama işlemleri hakkında duyuru yayımlandı.

2828 SAYILI KANUN KAPSAMINDA T.C. SAĞLIK BAKANLIĞINA YERLEŞEN ADAYLARIN ATAMA İŞLEMLERİ HAKKINDA DUYURU

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun ek 1 inci maddesi kapsamında 25/12/2014 tarihinde açıklanan yerleştirme sonuçlarına göre Bakanlığımıza yerleştirilmesi yapılanlardan, aşağıdaki belgeler istenmektedir:

1. İnternet adresimizde yayınlanan SHÇEK sınavı sonucu Yerleştirme Açıktan Atama Başvuru Formunun (tükenmez ya da dolma kalemle doldurulmuş ve silinti, kazıntı olmayan veya bilgisayarda doldurulmuş) aslı,

2.a) Yerleştiği unvanın gerektirdiği öğrenim durumunu gösterir diploma sureti

b) Diplomalarının düzenlenmemiş olması halinde ilgili kurumlarca verilen ve daha sonra diploma veya örneğiyle değiştirilebilen geçici mezuniyet belgesinin aslı

c) Diplomasını kaybedenler için mezun olduğu okuldan alacağı zayi belgesinin aslı

d) Eğitimini yurt dışında tamamlayanlardan diplomalarının denkliği, Milli Eğitim Bakanlığı veya Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylananların denklik belgesinin aslı

Yukarıda belirtilen eğitim durumunu gösterir belgelerin noter onaylı sureti veya belgelerin aslı ile birlikte diplomalarının arkalı önlü fotokopilerini getirmeleri halinde Kurumumuzca “ASLI GÖRÜLMÜŞTÜR” şeklinde onaylanarak aslı geri verilecektir. Tasdikname kabul edilmeyecek olup, adayın en son bitirdiği okuldan diploma bilgilerini içeren tarih-sayılı okul müdürü tarafından kaşeli ve imzalı resmi yazı teslim etmeleri gerekmektedir.

3. 2 (iki) Adet Fotoğraf (4,5 x 6 cm Ebadında)(Kapalı zarf içerisinde)

4. Mal Bildirim Beyannamesi (İlgili alanları doldurulmuş ve imzalanmış arkalı önlü tek sayfa olacak şekilde) aslı

5. 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesi gereğince Devlet Memuru olabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Ancak, bir meslek veya sanat okulunu bitirenler en az 15 yaşını doldurmuş olmalı ve Türk Medeni Kanununun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almaları şartıyla Devlet memurluklarına atanabileceklerinden Kazai rüşt kararının aslı veya ilgili kurumdan onaylı sureti,

6.657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. Maddesi gereğince, atamaya esas teşkil etmek üzere, Devlet Memuru olmasına engel olabilecek akıl ve ruh hastalığı bulunmadığına dair sağlık raporunu yukarıda anılan Yönetmelik hükmü gereği Bakanlığımıza ibraz etmeyenler, bu belgeyi göreve başlayış tebellüğ tarihi itibariyle görev yaptığı yerdeki ilgili birime teslim etmek zorundadır. Atandığı ilin Sağlık Müdürlüğü tarafından, sağlık raporunu sunmadığına dair bir yazı gönderilen adayın (personelin) göreve başlamış olsa dahi ataması iptal edilecektir. (Rapor sunanlardan dahi akıl sağlığının yerinde olmadığına dair ibare bulunanların da atamaları iptal edilecektir.)

Yerleşen adayların, yukarıda sayılan belgeleri 21/01/2015 günü mesai bitimine kadar Bakanlığımıza bizzat elden veya noter tarafından vekâlet verdiği kişi aracılığı ile (atama işlemlerinin hızlı sonuçlandırılabilmesi ve evrak eksikliklerin tamamlanabilmesi için) teslim etmeleri gerekmekte olup, belirtilen tarihe kadar evrakları ulaştırmayanların atamaları yapılmayacaktır.

Evrak Teslim Adresi:

T.C.Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü C Bl. Kat:3

Sıhhiye / ANKARA

HATIRLATMALAR:

- Kamu Hizmetlerinin Sunumunda Uyulacak Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmeliğin “Gerçeğe aykırı belge verilmesi veya beyanda bulunulması” başlıklı bölümün 9’uncu maddesine göre, ataması yapılanlardan gerçeğe aykırı belge verenler ya da eksik, yalan, yanlış, yanıltıcı veya gerçeğe aykırı beyanda bulunanların atamaları iptal edilecek ve görevlerine son verilecektir. Ayrıca haklarında Türk Ceza Kanununun ilgili maddeleri gereğince Bakanlığımızca yasal işlem yapılacağı, mali bir bedel (maaş gibi) ödenmişse, ödenen bedelin yasal faiziyle birlikte geri alınacağının bilinmesi gerekmektedir.

- Evraklarını süresi içinde teslim etmeyenlerin atamaları yapılmayacak ve adreslerine bilgi verilmeyecektir.

- Ataması yapılanların tebligatları için MERNİS’teki adresler geçerli olacaktır.

- Halen askerlik görevi nedeniyle silâhaltında olanlardan haklarının saklı kalmasını isteyenlerin, yukarıda belirtilen başvuru süresi içinde durumlarını belirtir dilekçeyi Bakanlığımıza göndermeleri ve terhis tarihinden itibaren de 30 (otuz) gün içerisinde atamaya esas olmak üzere istenen belgelerle birlikte Bakanlığımıza bizzat müracaat etmeleri halinde durumları incelenecektir.

- Sağlık Bakanlığı Taşra Teşkilatı dışında diğer kamu kurum ve kuruluşlara (Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu dahil) yerleştirmeleri yapılıp, evrağını sehven Bakanlığımıza teslim edenler veya gönderenler hakkında herhangi bir işlem tesis edilmeyeceğinden sorumluluk adaylara ait olacaktır.

ÖNEMLİ HATIRLATMA;

KPSS 2014/3 Yerleştirme sonuçlarına göre Bakanlığımız bağlı kuruluş kadrolarına yerleşenler Atama evraklarının teslimi ve diğer bilgiler için aşağıda belirtilen adreslerden bilgi almaları gerekmektedir.

1- Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığına yerleşenler; http://www.tkhk.gov.tr adresinden,

2- 2- Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığına Yerleşenler; http://www.thsk.gov.tr adresinden bilgi almaları gerekmektedir.

İlgililere İlanen Duyurulur.

Başvuru Formu için tıklayınız
Dilekçe Örneği için tıklayınız
Mal Bildirim Formu 
için tıklayınız 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 15500 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Sağlık Aktüel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0216) 606 17 18 - (0224) 334 1 335 | Faks : (0216) 606 17 19 | Haber Yazılımı: CM Bilişim