• BIST 107.015
  • Altın 172,213
  • Dolar 4,0658
  • Euro 4,9307
  • Ankara 8 °C
  • İstanbul 20 °C
  • Bursa 14 °C
  • Antalya 21 °C
  • İzmir 16 °C

Üniversitelerde doktora eğitimi alan diş tabipleri için ilk defa ve yeniden açıktan atama kurası

Üniversitelerde doktora eğitimi alan diş tabipleri için ilk defa ve yeniden açıktan atama kurası
Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Üniversitelerde doktora eğitimi alan diş tabipleri için ilk defa ve yeniden açıktan atama kurası ilanı (08.08.2012) ve kura sonuçları (31.08.2012) yayımlanmıştır.

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Üniversitelerde doktora eğitimi alan diş tabipleri için ilk defa ve yeniden açıktan atama kurası ilanı (08.08.2012) ve kura sonuçları (31.08.2012) yayımlanmıştır;

 

KURA SONUÇLARI YAZININ ALTINDADIR

 

3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun Ek-1 inci maddesi ile 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 56 ve Geçici-12 nci maddelerine göre 06/04/2011 tarihi itibariyle diş hekimliği fakültelerinde doktora eğitimine başlamış veya doktora eğitimi kontenjanına yerleşmiş olanlar için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesi kapsamında (devlet memuru olarak) diş tabibi kadrolarına 31/08/2012 tarihinde kura ile atama yapılacaktır.

A. GENEL ESASLAR

1) Bu kuraya 06/04/2011 tarihi itibariyle diş hekimliği fakültelerinde doktora eğitimine başlamış veya doktora eğitimi kontenjanına yerleşmiş olup atama yapılacağı tarihte eğitimine devam edenler başvurabilir. Bu şartı taşımayanların başvuruları kabul edilmeyecek, sehven kabul edilip kuraya alınmış olsalar bile kuraları ve atamaları iptal edilecektir.

2) Kuraya başvuranlardan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında herhangi bir statüde sözleşmeli olarak görev yapanların en geç kuranın çekildiği günü takip eden ilk iş günü kurumlarından ilişiklerinin kesilmesi gerekmektedir.

3) Adayların kuraya müracaat edebilmeleri için, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ inci maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.

4) Devlet memurluğundan çekilen ve çekilmiş sayılanların yeniden atanmalarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 97’nci maddesi dikkate alınır. Bu durumda olanlardan, PBS’ den son başvuru tarihi (14/08/2012) itibari ile engel hallerinin bitimine 1 ay kalmış olanların başvuruları kabul edilecektir.

5) Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar kadrolarına yerleşen adayların atamalarının tebligatında “Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde” yer alan adresleri esas alınacaktır.

6) Devlet memuru olarak atanabilmek için aranan şartlar ile ilan metninde belirtilen şartlara uymayan adayların başvuruları iptal edilecek olup; sehven kura ile yerleştirilmeleri veya atanmaları halinde atamaları iptal edilecektir.

7) Kurada yerleşenlerin kura tarihinden itibaren 1 (Bir) yıl süreyle açıktan atama kuralarına başvuruları kabul edilmeyecektir.

8) Kura sonucunda yerleşenlerin yerleştiği birimlere atamaları ve doktora eğitimi yaptığı eğitim kurumuna görevlendirilmeleri aynı kararla yapılacak olup atandığı yerde göreve başladıktan sonra görevlendirildiği eğitim kurumlarında eğitimlerine devam edebileceklerdir.

B. KURA TAKVİMİ

1) Kura başvuruları; Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacak olup, 08/08/2012 Çarşamba günü başlayıp, 14/08/2012 Salı günü saat 18.00’de sona erecektir.

2) Kuraya başvuran adaylar PBS’den başvuru yaptıktan sonra, başvuru formunu imzalayıp notere onaylatarak, (imzasız olan veya notere onaylatılmayan formlar kabul edilmeyecektir.) en geç 17/08/2012 Cuma günü saat 18.00’de Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Evrak Şubesinde olacak şekilde APS veya özel kargo ile gönderecekler ya da elden teslim edeceklerdir (Elden teslim edenler, evraklarını bizzat kendisi veya noter tarafından vekâlet verdiği kişi tarafından teslim edeceklerdir). Aksi takdirde evrak teslim alınmayacaktır. APS veya özel kargo şirketi ile gönderilen ya da elden teslim edilen belgelerin Sağlık Bakanlığına vaktinde ulaşmaması halinde sorumluluk Sağlık Bakanlığına ait değildir.

3) İlan edilen yerlere yerleştirme işlemleri; 31/08/2012 Cuma günü noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacaktır. Kura yeri ve saati http://yonetim.sb.gov.tr internet adresinde daha sonra ilan edilecek olup kura sonuçları ise kuranın çekildiği gün aynı internet adresinden ilan edilecektir.

C. İSTENEN BELGELER

Kura sonrasında Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar kadrolarına yerleşen adayların dilekçeleriyle birlikte;

a) 06/04/2011 tarihi itibariyle diş hekimliği fakültelerinde doktora eğitimine başladığını veya doktora eğitimi kontenjanına yerleştiğini ve eğitimin bitiş tarihini belirten eğitim yapılan kurumdan alınacak resmi evrakı,

b) Adli sicil kayıt belgesini (Resmi kurum için alınması gerekmektedir),

c) Askerlikle ilişiklerinin olmadığına dair belgeyi (Bakaya durum belgesi gönderenlerin atamaları yapılmayacaktır),

d) Sağlık Raporu (görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığını belirten),

e) 6 adet fotoğrafı (son altı ay içerisinde çekilmiş),

f) Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Kanuna tabi Devlet Memuru olarak çalışanlar dışında diğer statülerde görev yapmakta iken Bakanlığımız kadrolarına yerleşenlerin en geç kuranın çekildiği günü takip eden ilk iş günü kurumlarından ilişiklerinin kesildiğine dair belgeyi,

g) Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar dışındaki diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapmakta iken görevlerinden ayrılmış olanların, en son çalıştıkları kurumlarından alacakları onaylı hizmet cetvelini,

h) Mal bildirim formunu,

En geç 14/09/2012 Cuma günü saat 18.00’de Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Evrak Şubesinde olacak şekilde APS veya özel kargo ile gönderecekler ya da elden teslim edeceklerdir (Elden teslim edenler, evraklarını bizzat kendisi veya noter tarafından vekâlet verdiği kişi tarafından teslim edeceklerdir). Aksi takdirde evrak teslim alınmayacaktır. APS veya özel kargo şirketi ile gönderilen ya da elden teslim edilen belgelerin Sağlık Bakanlığına vaktinde ulaşmaması halinde sorumluluk Sağlık Bakanlığına ait değildir.

Gönderilen belgelerin vaktinde ulaşmaması veya eksik olması halinde sorumluluk Sağlık Bakanlığına ait değildir.

 

Munhal Kadrolar için tıklayınız

 

Kura Sonuçları;

Yerleşenler Listesi
Noter Onaylı Sonuçlar

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 2587 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Sağlık Aktüel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0216) 606 17 18 | Faks : (0216) 606 17 19 | Haber Yazılımı: CM Bilişim