• BIST 93.043
  • Altın 193,340
  • Dolar 4,7189
  • Euro 5,4759
  • Ankara 14 °C
  • İstanbul 21 °C
  • Bursa 18 °C
  • Antalya 21 °C
  • İzmir 22 °C

Yeni TKHK başkanı Prof.Dr.Alper CİHAN göreve başladı

Yeni TKHK başkanı Prof.Dr.Alper CİHAN göreve başladı
Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu'nun yeni başkanı Prof.Dr.Alper CİHAN göreve başladı. Atanma haberi ve eski kurum başkanı Yrd. Doç. Dr. Hakkı Yeşilyurt'un veda mesajı kurumun resmi web sayfasında duyuruldu.

Sağlık Bakanı Kamu Hastaneleri Kurum Başkanlığına Prof.Dr.Alper CİHAN getirdi. Cihan, görev yaptığı kurumlarda başarılı çalışmaları ile göz doldurdu.

Prof.Dr. Alper CİHAN'a yeni görevinde başarılar dileriz.

Prof. Dr. Alper Cihan Kimdir?

04 Nisan 1967 yılında Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Antalya’da tamamladıktan sonra; 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ndeki eğitimine başladı. 1990 yılında Tıp Fakültesi’ndeki eğitimini tamamlayarak ilk görev yeri olan Kahramanmaraş Devlet Hastanesinin Acil servisinde 3 yıl pratisyen hekim olarak çalıştı. 1993 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi anabilim dalında ihtisasına başladı. 1998 yılında Tıpta uzmanlık tezini “Deneysel karaciğer travmasında antifibrinolitik tedavi ile medikal hemostaz” konusunda yaparak uzmanlığını alıp Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’nde Öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. 1999 yılında Yardımcı Doç. Dr. Ünvanı da almaya hak kazandı. Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin de kuruluş aşamasında birçok görev aldı ve 7 yıl burada çalıştı.

2005 yılında genel cerrahi alanında Doçent doktor ünvanını kazandıktan sonra 2006 yılında Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Genel Cerrahi Klinik Şefi olarak atandı. Bunun yanında Ameliyathane Sorumluluğu görevini de başarıyla yerine getirdi. Aynı yıl içerisinde Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kurucu başhekim olarak göreve getirildi. Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki temel vizyonu, Hastaların, çalışanların ve kamu idaresinin koşulsuz memnuniyeti olmuş ve çalışmalarını bu doğrultuda sürdürmüştür. Sağlıkta dönüşüm projesi kapsamında ki faaliyetleri Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesini Avrupa Standartlarının üzerine çıkarmayı başarmış ve 2010 yılında şimdiki görev yeri olan İstanbul Üniversitesine atanmıştır.Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Mezun Olduğu Üniversiteler ve Katıldığı Programlar:

Lisans, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, İstanbul Üniversitesi, 1990

Doktora/S. Yeterlik/ Tıpta Uzmanlık, Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi AD, Gazi Üniversitesi, 1999

Yrd. Doç. Dr., Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi AD, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi, 1999–2005

Doç. Dr., Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi AD, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi, 2005–2006

Doç. Dr. Klinik Şefi, S.B. Taksim E.A. Hastanesi, İstanbul, 2006-2008

Doç. Dr. Klinik Şefi, S.B. Bağcılar E.A. Hastanesi, İstanbul, 2008-2010

Master, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Beykent Üniversitesi, 2008-2010

Doç. Dr., Florance Nightingale HYO, İstanbul Üniversitesi, 2010

Prof. Dr., Sağlık Bilimleri Fakültesi, İstanbul Üniversitesi, 2011-halen

Çalışma Yaptığı Projeler ve Alanlar:

Sağlık Bilimleri Enstitü Müdürü, Z. Karaelmas Üniversitesi, 1999 – 2003

Senato Üyesi, Z. Karaelmas Üniversitesi, 1999 – 2003

Deney Hayvanları Araştırma Ünitesi Kurucusu, Z.K.Ü. Tıp Fakültesi, 1999 – 2003

Deney Hayvanları Ünitesi Yürütme Kurulu Üyesi, Z.K.Ü. Tıp Fakültesi, 1999 – 2003

Sağlık Yüksek Okulu Yönetim Kurulu Ü., Z. Karaelmas Üniversitesi, 1999-2006

Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı, Z.K.Ü. Tıp Fakültesi, 1999-2006

Hastane Yönetim Kurulu Üyesi, Z. Karaelmas Üniversitesi, 2000-2004

GC Klinik Nütrisyon AD Başkanı, Z.K.Ü. Sağlık Bilimleri Ens., 2003-2006

Sağlık Bilimleri Enstitü Müdür Yardımcısı, Z. Karaelmas Üniversitesi, 2004-2006

Eğitim ve Yönetmelik Komisyonu Ü., Z. Karaelmas Üniversitesi, 2004-2006

Tıp Fakültesi Web Kulüp Sorumluluğu, Z.K.Ü. Tıp Fakültesi, 2000-2006

Tıp Fakültesi Dergisi Yazı İşleri Müdürü, Z.K.Ü. Tıp Fakültesi, 2004-2006

Tıp Fakültesi Dergisi Editör Yardımcısı, Z.K.Ü. Tıp Fakültesi, 2004-2006

Klinik Şefi, S.B. Taksim E.A. Hastanesi, 2006-2008

Ameliyathane Sorumlusu, S.B. Taksim E.A. Hastanesi, 2006-2007

Klinik Şefi, S.B. Bağcılar E.A. Hastanesi, 2008-2010

Kurucu Başhekim, S.B. Bağcılar E. A. Hastanesi, 2006-2010

İSUZEM Müdür, Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi, İstanbul Üniversitesi, 2010-Halen

Rektör Danışmanı, İstanbul Üniversitesi, 2010-2010

Rektör Yardımcısı, İstanbul Üniversitesi, 2010-2012

DSİM Harcama Yetkilisi, İstanbul Üniversitesi, 2010-2012

İÜ Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı, İstanbul Üniversitesi, 2010-2012

Sosyal Tesisler Yürütme Kurulu Başkanı, İstanbul Üniversitesi, 2010-2011

İÜ Kurumsal Otomasyon Projesi Yürütücüsü, İstanbul Üniversitesi, 2010-2012

YÖK Performans Komisyonu Üyesi, İstanbul Üniversitesi, 2010-2012

Şu anki Görevi:

YÖK Uzaktan Eğitim Komisyonu Üyesi, İstanbul Üniversitesi, 2010-Halen

Rektör Danışmanı, İstanbul Üniversitesi, 2012-Halen

Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi Dekanı, İstanbul Üniversitesi, 2013- Halen

SAM Müdür, Stratejik Araştırmalar Merkezi, İstanbul Üniversitesi, 2010-Halen 

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı, 2016-Halen

 


 

Eski Kurum Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hakkı Yeşilyurt'un veda mesajı

Değerli mesai arkadaşlarım;

Mayıs 2007 - Eylül 2015 tarihleri arasında Bakanlığımızın zaman içerisinde birçok farklı birimleri ile birlikte ve farklı sorumluluk alanlarında icra etmeğe çalıştığım Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevimden sonra; yeni yapılanma akabinde Bakanlığımızın personel ve iş yükü anlamında en büyük icracı yapısı olan Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna Başkanlık yapma görevi kapsamında siz değerli arkadaşlarımla aynı çatı altında milletimize hizmet verme şereflerine nail oldum.

Çok kıymetli arkadaşlarım; şu anda baktığım pencereden görmekteyim ki sadece ülkemiz değil, tüm dünyada insanoğlu, insan olmanın kaderini derin acılarla yaşamaktadır. Ve her geçen gün bizlere, biz sağlık çalışanlarına ve bizlerin üzerinde yapılanan sağlık tesislerine olan ihtiyaç artmaktadır.

Sağlam, bilgili, donanımlı ve güvenilir bir sağlık ordusunun ve onun siz değerli mensuplarının ülke sathında ve hatta global kapsamda acıları dindirmeye, yaraları sarmaya ve yeni projelerle sağlık alanında ilerlemeler kaydetmeye her an hazır olduğunuzu biliyorum.

Saygıdeğer yol arkadaşlarım;

Mekânlar, insanlar ve görevler tabiatları gereği zaman zaman değişecektir. Asıl olan, bu dünyada verilen hizmetlerin sonsuzluk âlemindeki karşılığının değişmezliği gerçeğidir. Bu inançla yola çıkan yolculara ne mutludur ki gökte de yerde de gidilecek her yer onlar için aynıdır.

Eşref-i Mahlûkat olarak yaratılan insan en değerli, en güzel ve en özel varlıktır. Bunun kadar değerli olanı da insanın hayatına yönelik olarak verdiğimiz sevgi merkezli hizmettir. Sağlık Hizmetini vermeğe çalışan bizler "Sevgi en iyi ilaçtır" gerçeğine de can-ı gönülden inanmaktayız. Büyük Bilge İbn-i Arabi’nin: “Bütün yollar zahmetlidir ama sevgi/muhabbet yolu doğrudan merkeze gider. Önünde dağ varmış, vadi varmış hiç önemi yoktur. Sevgi ateştir her şeyi yakar kül eder.” İfadeleri aşk ve muhabbet ile yapılan işlerin nasıl da kolaylaştığını, hedefe ve başarıya ulaşmayı sağladığını anlatmıştır.

İşte Sağlık Ordumuzun mensupları olan bizler bu ve benzeri yüce ideal ve değerler ile mücehhez olarak çıktığımız yolda, milletimize hizmetkârlık serüvenimizin kesintiye uğramadan devamını Rabbimizden niyaz ediyoruz.

Bu ne güzel bir serüvendir ki bu sayede insanlara hizmet etmekteyiz, bu ne güzel serüvendir ki sizler gibi değerli yol arkadaşlarımızla birlikteyiz ve yine bu ne güzel bir serüvendir ki ömrümüz boyunca bu yolda devam etme kararlılığı kalbimiz ve dimağımızda sürekli hale gelmektedir.

Sözü uzatmamak adına birçoğunu gönlümden gönüllerinize gönderdiğim sebeple lafza dökmediğim hissiyat içerisinde; Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığından ayrılırken benden önce bu görevi deruhte etmiş olan Başkan arkadaşlarım ve onların birlikte çalıştıkları tüm mesai arkadaşlarına gösterdikleri büyük fedakârlık ve verdikleri emeklerinden dolayı bir kez daha huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Görevi devralan Yeni Başkan arkadaşımın da sizlerle birlikte bu kutsal hizmet bayrağını daha yükseklere taşımasını temenni ediyor ve kendisine üstün başarılar diliyorum.

Sözlerimin başında zikrettiğim süreçlerde beni milletime ve insanlığa hizmet verme şeref ve mutluluğuna layık gören ve hiç bir zaman desteklerini esirgemeyen Devlet Büyüklerimize; Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza, Sayın Sağlık Bakanlarımıza ve Sayın Müsteşarlarımıza saygı, selam ve hürmetlerimi gönderiyorum. Bahusus gece gündüz demeden canla başla her hal ve şartta yüksek heyecan ve inançla hizmet veren siz değerli çalışma arkadaşlarıma tekrar tekrar teşekkürü borç biliyor, sevgilerimi takdim ediyorum.

Bilerek ya da bilmeyerek bana hakkı geçmiş olanların; istemeden üzdüğüm, incittiğim veya gönlünü kırdığım mesai arkadaşlarımın haklarını helal etmelerini istirham ediyorum. Daim Selam ve muhabbetlerimle...

Yrd. Doç. Dr. Hakkı Yeşilyurt

 

Sağlık Aktüel - www.saglikaktuel.com

saglikaktuellogo-001.png

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Sağlık Aktüel’e (www.saglikaktuel.com) aittir.  www.saglikaktuel.com biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal işlem uygulanacaktır.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 31440 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Sağlık Aktüel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0216) 606 17 18 | Faks : (0216) 606 17 19 | Haber Yazılımı: CM Bilişim