• BIST 108.489
  • Altın 151,139
  • Dolar 3,6704
  • Euro 4,3242
  • Ankara 14 °C
  • İstanbul 18 °C
  • Bursa 18 °C
  • Antalya 20 °C
  • İzmir 21 °C

KPSS ile atanan sağlıkçı, ne zaman becayiş isteyebilir?

KPSS ile atanan sağlıkçı, ne zaman becayiş isteyebilir?
KPSS ile atanan sağlıkçı, ne zaman becayiş isteyebilir?

SORU: merhabalar, ben 657 sayılı aday memurum 12 mart 2014 te kpss2014/3 atamalarında siirt kamu hastanelerine atandım .sormak istediğim; göreve hiç başlamadan becayiş yapabiliyormuyum yoksa göreve başlarsam 1 yıl orada calısmammı gerekiyor becayiş yapabilmem için. teşekkürler

CEVAP

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin atama sınırlamalarına düzenleyen maddesi ise şu şekildedir:

Madde 30 - (1) 14 üncü, 15 inci, 16 ncı, 17 nci, 18 inci, 19 uncu, 20 nci, 21 inci, 22 nci, 24 üncü, 25 inci, 26 ncı, 27 nci ve 29 uncu maddelere göre atanan personel atandıkları tarihten itibaren fiilen iki yıl çalışmadıkça başka bir yere atanma talebinde bulunamaz. Ancak atanma talepleri 19 uncu, 20 nci, 21 inci ve 26 ncı maddeler kapsamında ise, fiilen iki yıl çalışmış olma şartı aranmaz.

DEĞERLENDİRME

Bu maddede geçen 14. madde, KPSS ile yapılan ilk defa atamaları kapsamaktadır.

Bu yönetmelik maddesine göre, KPSS ile ilk defa memur kadrosuna atanan sağlık personeli aday memurları, 2 yıl fiilen görev yapmadıkça becayiş talebinde bulunamazlar.

Diğer taraftan, yönetmeliğin 29. maddesi gereğince becayişin olabilmesi için karşılıklı yer değiştirecek memurların "Aynı hizmet bölgesi illerde aynı unvan ve branşta görev" yapıyor olması gerekmektedir. Bu şartı yerine getirenlerin talepleri, görev yaptığı Bakanlık ve bağlı kuruluş teşkilatı içinde uygun görülmesi halinde karşılıklı olarak yer değiştirebilir.

 

memurlar.net

Bu haber toplam 2703 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Sağlık Aktüel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0216) 606 17 18 | Faks : (0216) 606 17 19 | Haber Yazılımı: CM Bilişim