• BIST 110.932
  • Altın 175,003
  • Dolar 4,0605
  • Euro 4,9845
  • Ankara 10 °C
  • İstanbul 14 °C
  • Bursa 12 °C
  • Antalya 14 °C
  • İzmir 16 °C

Ramazan'dan balık eti vücut direncini artırıyor

Ramazan'dan balık eti vücut direncini artırıyor
Prof. Dr. Mu­ham­med Ata­ma­nalp, ba­lı­ğın dok­tor­lar ta­ra­fın­dan ne­re­dey­se re­çe­te­ye ya­zı­lır ha­le gel­di­ği­ni be­lir­te­rek, vü­cut di­ren­ci­nin bi­raz da­ha azal­dı­ğı Ra­ma­zan'da ba­lık eti­nin çok da­ha fay­da­lı ol­du­ğu­nu söy­le­di.

Ba­lık tü­ke­ti­mi ko­nu­sun­da bi­linç oluş­tu­ğu­nun al­tı­nı çi­zen Ata­ma­nalp, şun­la­rı kay­det­ti: "Biz Ra­ma­zan'dan ön­ce sü­rek­li uya­rı yap­mış­tık. 'Nor­mal gün­ler­de tü­ket­ti­ği­niz ba­lı­ğın tü­ke­ti­mi­ni Ra­ma­zan’­da sa­kın dü­şür­me­yin, art­tı­rın' di­ye. 'Hat­ta haf­ta­da iki ve­ya üç öğün ba­lık tü­ke­tin' de­dik. Sin­di­ri­le­bi­lir­lik açı­sın­dan kır­mı­zı ete gö­re çok ko­lay ba­lık eti­nin ya­pı­sı. İçer­di­ği vi­ta­min ve mi­ne­ral­ler açı­sın­dan za­ten sağ­lı­ğı tar­tı­şıl­mı­yor. Dok­tor­lar ne­re­dey­se re­çe­te­ye ya­zar ha­le gel­di. Tüm branş­lar­da­ki he­kim ar­ka­daş­la­rı­mız, has­ta­la­rı­na ba­lık ye­me­le­ri­ni tav­si­ye edi­yor. Do­la­sıy­la vü­cut di­ren­ci­nin bi­raz da­ha azal­dı­ğı bu ra­ma­zan gün­le­rin­de ba­lık eti­nin çok da­ha faz­la fay­da­lı ol­du­ğu­nu söy­le­ye­bi­li­rim."

Alış­kan­lı­ğa gö­re hem sa­hur­da hem de if­tar­da ba­lık tü­ke­ti­le­bi­le­ce­ği­ni an­la­tan Ata­ma­nalp, "Sa­hur­da tü­ke­ten ar­ka­daş­lar var. Ör­ne­ğin ben if­tar­da tü­ke­ti­rim. Bu­gün çok ra­hat oruç ge­çi­ri­yo­rum. Ta­ma­men bes­len­me alış­kan­lı­ğıy­la il­gi­li­dir. Her­ke­se tav­si­ye edi­yo­ruz" şek­lin­de ko­nuş­tu.

SERDA KIVILCIM

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 2480 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Sağlık Aktüel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0216) 606 17 18 | Faks : (0216) 606 17 19 | Haber Yazılımı: CM Bilişim